22-06-2013 12:34:24 - DDS SP v.3.13.6.1                                    til resultater

RESULTATLISTE 2013
Landsdelsskydning sommer DDS Sydvest

Evt. protester skal indgives senest 24/6 kl. 1200

 

 

Gevær, 50m. - Mesterskab BK1

1

98903

Troels Nielsen

06-072 Helle Skytteforening

200/08    199/13    399/21

2

95037

Jacob H. Jørgensen

06-072 Helle Skytteforening

198/06    200/10    398/16

3

95036

Marcel Wolfgang

06-072 Helle Skytteforening

198/12    195/06    393/18

4

97686

Jacob Lund Friis

06-030 Alslev Skytteforening

196/09    196/04    392/13

 

 

Gevær, 50m. - Mesterskab BK2

1

103478

Rikke Christensen

06-001 Ribe Skyttekreds

197/08    197/07    394/15

2

83414

Tobias W. Hansen

06-072 Helle Skytteforening

197/07    197/05    394/12

3

93185

Jimmi Thovtrup

06-072 Helle Skytteforening

195/08    198/02    393/10

4

102807

Tina Andersen Debel

06-001 Ribe Skyttekreds

194/06    195/05    389/11

5

109523

Kasper Johannsen

06-001 Ribe Skyttekreds

196/06    192/05    388/11

6

92220

Mads Knudsen

06-021 Brørup Skyttekreds

196/03    192/05    388/08

7

94502

Michael Frandsen

06-030 Alslev Skytteforening

186/05    193/01    379/06

8

98898

Anders Christiansen

06-072 Helle Skytteforening

189/05    189/05    378/10

9

103364

Anders Pedersen

06-072 Helle Skytteforening

182/02    192/04    374/06

 

 

Gevær, 50m. - Mesterskab BK3

1

107769

Rasmus Grambow

06-030 Alslev Skytteforening

197/08    198/10    395/18

2

110499

Emil B. Pedersen

06-072 Helle Skytteforening

194/09    184/01    378/10

3

103038

Malthe Fogh Sillesen

06-030 Alslev Skytteforening

181/02    192/08    373/10

4

109979

Silas Grønnebæk

06-021 Brørup Skyttekreds

185/02    183/02    368/04

5

110318

Julie Gudsø Jørgensen

06-030 Alslev Skytteforening

182/01    185/04    367/05

6

104534

Nico Bangert

06-072 Helle Skytteforening

183/03    179/02    362/05

7

85882

Mathias Bramming

06-021 Brørup Skyttekreds

180/03    179/01    359/04

8

109527

Simon Pedersen

06-001 Ribe Skyttekreds

162/03    160/00    322/03

 

 

Gevær, 50m. - Mesterskab J1

1

34051

Sofie Nielsen

06-072 Helle Skytteforening

198/10    199/07    397/17

2

87304

Sanne Knudsen

06-001 Ribe Skyttekreds

196/09    197/08    393/17

 

 

Gevær, 50m. - Mesterskab J2

1

87305

Nicklas Roust Wind

06-001 Ribe Skyttekreds

197/07    198/10    395/17

2

94500

Maja Bjerregaard

06-030 Alslev Skytteforening

197/06    194/07    391/13

3

92587

Emily Teslak Pedersen

06-015 Ølgod Skytteforening

186/02    186/04    372/06

4

111042

Nikoline Storgaard- Brodersen

06-001 Ribe Skyttekreds

193/06    179/02    372/08

Gevær, 50m. - Mesterskab UNG

1

39346

Jeppe Brydsø Dammark

06-072 Helle Skytteforening

192/07    194/08    386/15

2

39534

Sarah Brylle

06-001 Ribe Skyttekreds

189/09    189/05    378/14

 

 

Gevær, 50m. - Mesterskab 1

1

39794

Line Petermann

06-001 Ribe Skyttekreds

198/10    198/12    396/22

2

43006

Esben Egeskov Jakobsen

06-001 Ribe Skyttekreds

197/06    196/10    393/16

3

39769

Morten Petermann

06-001 Ribe Skyttekreds

192/07    196/07    388/14

4

40827

Nicolai Christensen

06-001 Ribe Skyttekreds

192/05    195/07    387/12

 

 

Gevær, 50m. - Mesterskab 2

1

69466

Helle Kirstine Larsen

06-001 Ribe Skyttekreds

196/05    190/04    386/09

2

39737

Svend Petermann

06-001 Ribe Skyttekreds

183/03    187/01    370/04

 

 

Gevær, 50m. - Mesterskab 3

1

91585

Ann-Britt Overgaard

06-001 Ribe Skyttekreds

189/04    187/06    376/10

2

39864

Brian Mikkelsen

06-001 Ribe Skyttekreds

190/04    184/03    374/07

3

34028

Egon Knudsen

06-021 Brørup Skyttekreds

162/03    172/00    334/03

 

 

Gevær, 50m. - Mesterskab V1

1

39827

Jens Nygaard

06-001 Ribe Skyttekreds

199/11    199/09    398/20

2

41593

Ejgil Thuesen

06-021 Brørup Skyttekreds

194/06    195/08    389/14

3

41575

Holger Jensen

06-021 Brørup Skyttekreds

194/06    193/03    387/09

4

39754

Peter Christensen

06-001 Ribe Skyttekreds

185/04    187/03    372/07

 

 

Gevær, 50m. - Mesterskab V2

1

41526

Mogens Hansen

06-021 Brørup Skyttekreds

193/04    189/03    382/07

2

105825

Manfred Meier

06-001 Ribe Skyttekreds

191/05    190/03    381/08

3

39825

Jens Laursen

06-001 Ribe Skyttekreds

189/06    189/04    378/10

4

39473

Bente Olsen

06-014 Tistrup Skytteforening

183/06    180/02    363/08

5

39477

Bent Lauridsen

06-014 Tistrup Skytteforening

179/03    183/02    362/05

6

38522

Arne Christensen

06-014 Tistrup Skytteforening

178/04    177/01    355/05

7

39278

Kurt Olsen

06-014 Tistrup Skytteforening

166/01    177/00    343/01

 

 

Gevær, 50m. - Mesterskab ÅK1

1

34084

Mette Nielsen

06-072 Helle Skytteforening

200/11    199/11    399/22

2

39706

Lars Nielsen

06-001 Ribe Skyttekreds

198/05    200/07    398/12

3

40983

Else Jensen

06-001 Ribe Skyttekreds

198/08    195/06    393/14

4

39983

Verner Fogh

06-043 Gørding/Vejrup Skytteforening

194/10    198/11    392/21

5

41477

Alice Frandsen

06-001 Ribe Skyttekreds

194/06    197/08    391/14

6

96337

Christian Jensen

06-001 Ribe Skyttekreds

195/07    196/04    391/11

7

91970

Thomas Schack

06-001 Ribe Skyttekreds

195/06    195/08    390/14

8

39291

Kim Dammark

06-072 Helle Skytteforening

194/07    195/08    389/15

 

Gevær, 50m. - Mesterskab ÅK2

1

39971

Jesper Bramming

06-021 Brørup Skyttekreds

197/05    196/05    393/10

2

38352

Doris Johnsen

06-015 Ølgod Skytteforening

193/04    195/09    388/13

3

79555

Anders R. Nielsen

06-001 Ribe Skyttekreds

186/03    189/03    375/06

4

102806

Søren Debel

06-001 Ribe Skyttekreds

188/05    186/03    374/08

5

41561

Jesper K. Pedersen

06-021 Brørup Skyttekreds

181/03    184/01    365/04

6

110593

Jette Jørgensen

06-030 Alslev Skytteforening

168/00    177/02    345/02

 

 

Gevær, 50m. - Klasse BK1

1

98903

Troels Nielsen

06-072 Helle Skytteforening

200/08

2

95036

Marcel Wolfgang

06-072 Helle Skytteforening

198/12

3

95037

Jacob H. Jørgensen

06-072 Helle Skytteforening

198/06

4

97686

Jacob Lund Friis

06-030 Alslev Skytteforening

196/09

 

 

Gevær, 50m. - Klasse BK2

1

103478

Rikke Christensen

06-001 Ribe Skyttekreds

197/08

2

83414

Tobias W. Hansen

06-072 Helle Skytteforening

197/07

3

109523

Kasper Johannsen

06-001 Ribe Skyttekreds

196/06

4

92220

Mads Knudsen

06-021 Brørup Skyttekreds

196/03

5

93185

Jimmi Thovtrup

06-072 Helle Skytteforening

195/08

6

102807

Tina Andersen Debel

06-001 Ribe Skyttekreds

194/06

7

98898

Anders Christiansen

06-072 Helle Skytteforening

189/05

8

94502

Michael Frandsen

06-030 Alslev Skytteforening

186/05

9

103364

Anders Pedersen

06-072 Helle Skytteforening

182/02

 

 

Gevær, 50m. - Klasse BK3

1

107769

Rasmus Grambow

06-030 Alslev Skytteforening

197/08

2

110499

Emil B. Pedersen

06-072 Helle Skytteforening

194/09

3

109979

Silas Grønnebæk

06-021 Brørup Skyttekreds

185/02

4

104534

Nico Bangert

06-072 Helle Skytteforening

183/03

5

110318

Julie Gudsø Jørgensen

06-030 Alslev Skytteforening

182/01

6

103038

Malthe Fogh Sillesen

06-030 Alslev Skytteforening

181/02

7

85882

Mathias Bramming

06-021 Brørup Skyttekreds

180/03

8

109527

Simon Pedersen

06-001 Ribe Skyttekreds

162/03

 

 

Gevær, 50m. - Klasse J1

1

34051

Sofie Nielsen

06-072 Helle Skytteforening

198/10

2

87304

Sanne Knudsen

06-001 Ribe Skyttekreds

196/09

 

 

Gevær, 50m. - Klasse J2

1

87305

Nicklas Roust Wind

06-001 Ribe Skyttekreds

197/07

2

94500

Maja Bjerregaard

06-030 Alslev Skytteforening

197/06

3

111042

Nikoline Storgaard- Brodersen

06-001 Ribe Skyttekreds

193/06

4

92587

Emily Teslak Pedersen

06-015 Ølgod Skytteforening

186/02

5

85402

Jacob Hansen

06-068 Guldager Skytteforening

140/02

 

 

Gevær, 50m. - Klasse UNG

1

39346

Jeppe Brydsø Dammark

06-072 Helle Skytteforening

192/07

2

39534

Sarah Brylle

06-001 Ribe Skyttekreds

189/09

 

 

Gevær, 50m. - Klasse 1

1

39794

Line Petermann

06-001 Ribe Skyttekreds

198/10

2

43006

Esben Egeskov Jakobsen

06-001 Ribe Skyttekreds

197/06

3

39769

Morten Petermann

06-001 Ribe Skyttekreds

192/07

4

40827

Nicolai Christensen

06-001 Ribe Skyttekreds

192/05

 

 

Gevær, 50m. - Klasse 2

1

69466

Helle Kirstine Larsen

06-001 Ribe Skyttekreds

196/05

2

39737

Svend Petermann

06-001 Ribe Skyttekreds

183/03

 

 

Gevær, 50m. - Klasse 3

1

39864

Brian Mikkelsen

06-001 Ribe Skyttekreds

190/04

2

91585

Ann-Britt Overgaard

06-001 Ribe Skyttekreds

189/04

3

41354

Kirsten Ravn

06-020 Holsted Skyttekreds

180/02

4

34028

Egon Knudsen

06-021 Brørup Skyttekreds

162/03

 

 

Gevær, 50m. - Klasse V1

1

39827

Jens Nygaard

06-001 Ribe Skyttekreds

199/11

2

41575

Holger Jensen

06-021 Brørup Skyttekreds

194/06

2

41593

Ejgil Thuesen

06-021 Brørup Skyttekreds

194/06

4

39754

Peter Christensen

06-001 Ribe Skyttekreds

185/04

 

 

Gevær, 50m. - Klasse V2

1

41526

Mogens Hansen

06-021 Brørup Skyttekreds

193/04

2

105825

Manfred Meier

06-001 Ribe Skyttekreds

191/05

3

39825

Jens Laursen

06-001 Ribe Skyttekreds

189/06

4

39473

Bente Olsen

06-014 Tistrup Skytteforening

183/06

5

39477

Bent Lauridsen

06-014 Tistrup Skytteforening

179/03

6

38522

Arne Christensen

06-014 Tistrup Skytteforening

178/04

7

39934

Ingrid Hauge

06-072 Helle Skytteforening

177/01

8

39278

Kurt Olsen

06-014 Tistrup Skytteforening

166/01

 

 

Gevær, 50m. - Klasse ÅK1

1

34084

Mette Nielsen

06-072 Helle Skytteforening

200/11

2

40983

Else Jensen

06-001 Ribe Skyttekreds

198/08

3

39706

Lars Nielsen

06-001 Ribe Skyttekreds

198/05

4

96337

Christian Jensen

06-001 Ribe Skyttekreds

195/07

5

91970

Thomas Schack

06-001 Ribe Skyttekreds

195/06

6

39983

Verner Fogh

06-043 Gørding/Vejrup Skytteforening

194/10

7

39291

Kim Dammark

06-072 Helle Skytteforening

194/07

8

41477

Alice Frandsen

06-001 Ribe Skyttekreds

194/06

 

 

Gevær, 50m. - Klasse ÅK2

1

39971

Jesper Bramming

06-021 Brørup Skyttekreds

197/05

2

38352

Doris Johnsen

06-015 Ølgod Skytteforening

193/04

3

102806

Søren Debel

06-001 Ribe Skyttekreds

188/05

4

79555

Anders R. Nielsen

06-001 Ribe Skyttekreds

186/03

5

41561

Jesper K. Pedersen

06-021 Brørup Skyttekreds

181/03

6

110593

Jette Jørgensen

06-030 Alslev Skytteforening

168/00

 

 

Gevær, 200m. - Hurtigskydning

1

39769

Morten Petermann

06-001 Ribe Skyttekreds

        99/06 

2

40827

Nicolai Christensen

06-001 Ribe Skyttekreds

                              99/03

3

39827

Jens Nygaard

06-001 Ribe Skyttekreds

97/02

4

96337

Christian Jensen

06-001 Ribe Skyttekreds

 94/05

5

39691

Steen Bitsch

06-001 Ribe Skyttekreds

93/02

 

 

Gevær, 200m. - Mesterskab BK

1

84700

Emil Vase Jepsen

06-021 Brørup Skyttekreds

149/07    150/10    299/17

2

87734

Jannik Benedictus

06-021 Brørup Skyttekreds

145/05    146/03    291/08

3

109523

Kasper Johannsen

06-001 Ribe Skyttekreds

145/07    145/02    290/09

4

92220

Mads Knudsen

06-021 Brørup Skyttekreds

144/02    133/04    277/06

5

91897

Jacob Helsinghof

06-068 Guldager Skytteforening

135/03    140/03    275/06

6

85882

Mathias Bramming

06-021 Brørup Skyttekreds

131/00    137/02    268/02

7

97256

Kasper Stensgård Jensen

06-021 Brørup Skyttekreds

137/04    127/01    264/05

 

 

Gevær, 200m. - Mesterskab JUN

1

91896

Nicholas Øland

06-068 Guldager Skytteforening

147/04    148/02    295/06

2

92936

Jacob Lassen

06-068 Guldager Skytteforening

144/04    144/05    288/09

3

87917

Anders Larsen

06-068 Guldager Skytteforening

131/01    129/00    260/01

 

 

Gevær, 200m. - Mesterskab 1

1

40827

Nicolai Christensen

06-001 Ribe Skyttekreds

143/04    139/03    282/07

 

 

Gevær, 200m. - Mesterskab 3

1

34028

Egon Knudsen

06-021 Brørup Skyttekreds

129/01    120/01    249/02

 

 

Gevær, 200m. - Mesterskab V1

1

38336

Hans Johnsen

06-015 Ølgod Skytteforening

145/04    140/04    285/08

2

41593

Ejgil Thuesen

06-021 Brørup Skyttekreds

140/03    141/00    281/03

 

 

Gevær, 200m. - Mesterskab V2

1

38561

Ole Halgård Jensen

06-074 Outrup Skytteforening

134/01    142/01    276/02

2

41526

Mogens Hansen

06-021 Brørup Skyttekreds

136/00    138/02    274/02

3

41575

Holger Jensen

06-021 Brørup Skyttekreds

135/00    132/00    267/00

4

38244

Leo B.Madsen

06-018 Gårde Skytteforening

136/02    127/04    263/06

5

39278

Kurt Olsen

06-014 Tistrup Skytteforening

099/00    125/00    224/00

 

 

Gevær, 200m. - Mesterskab ÅK1

1

39769

Morten Petermann

06-001 Ribe Skyttekreds

149/10    149/06    298/16

2

39827

Jens Nygaard

06-001 Ribe Skyttekreds

146/06    149/08    295/14

3

96337

Christian Jensen

06-001 Ribe Skyttekreds

147/06    148/09    295/15

4

39691

Steen Bitsch

06-001 Ribe Skyttekreds

143/03    147/03    290/06

 

 

Gevær, 200m. - Mesterskab ÅK2

1

102506

Steen Lassen

06-068 Guldager Skytteforening

141/01    144/02    285/03

2

41120

Michael G. Toft

06-068 Guldager Skytteforening

143/01    140/04    283/05

3

39971

Jesper Bramming

06-021 Brørup Skyttekreds

141/03    141/03    282/06

4

40679

Henrik Lambertsen

06-068 Guldager Skytteforening

134/01    126/02    260/03

5

41561

Jesper K. Pedersen

06-021 Brørup Skyttekreds

134/02    124/00    258/02

 

 

Gevær, 200m. - Klasse BK

1

84700

Emil Vase Jepsen

06-021 Brørup Skyttekreds

149/07

2

109523

Kasper Johannsen

06-001 Ribe Skyttekreds

145/07

3

87734

Jannik Benedictus

06-021 Brørup Skyttekreds

145/05

4

92220

Mads Knudsen

06-021 Brørup Skyttekreds

144/02

5

97256

Kasper Stensgård Jensen

06-021 Brørup Skyttekreds

137/04

6

91897

Jacob Helsinghof

06-068 Guldager Skytteforening

135/03

7

85882

Mathias Bramming

06-021 Brørup Skyttekreds

131/00

8

107738

Patrick Kirk

06-068 Guldager Skytteforening

126/01

 

 

Gevær, 200m. - Klasse JUN

1

91896

Nicholas Øland

06-068 Guldager Skytteforening

147/04

2

92936

Jacob Lassen

06-068 Guldager Skytteforening

144/04

3

85402

Jacob Hansen

06-068 Guldager Skytteforening

139/03

4

87917

Anders Larsen

06-068 Guldager Skytteforening

131/01

5

111042

Nikoline Storgaard- Brodersen

06-001 Ribe Skyttekreds

116/00

 

 

Gevær, 200m. - Klasse 1

1

40827

Nicolai Christensen

06-001 Ribe Skyttekreds

143/04

 

 

Gevær, 200m. - Klasse 3

1

34028

Egon Knudsen

06-021 Brørup Skyttekreds

129/01

 

Gevær, 200m. - Klasse V1

1

38336

Hans Johnsen

06-015 Ølgod Skytteforening

145/04

2

41593

Ejgil Thuesen

06-021 Brørup Skyttekreds

140/03

 

Gevær, 200m. - Klasse V2

1

38244

Leo B.Madsen

06-018 Gårde Skytteforening

136/02

2

41526

Mogens Hansen

06-021 Brørup Skyttekreds

136/00

3

41575

Holger Jensen

06-021 Brørup Skyttekreds

135/00

4

38561

Ole Halgård Jensen

06-074 Outrup Skytteforening

134/01

5

39278

Kurt Olsen

06-014 Tistrup Skytteforening

099/00

 

Gevær, 200m. - Klasse ÅK1

1

39769

Morten Petermann

06-001 Ribe Skyttekreds

149/10

2

96337

Christian Jensen

06-001 Ribe Skyttekreds

147/06

3

39827

Jens Nygaard

06-001 Ribe Skyttekreds

146/06

4

39691

Steen Bitsch

06-001 Ribe Skyttekreds

143/03

 

Gevær, 200m. - Klasse ÅK2

1

41120

Michael G. Toft

06-068 Guldager Skytteforening

143/01

2

39971

Jesper Bramming

06-021 Brørup Skyttekreds

141/03

3

102506

Steen Lassen

06-068 Guldager Skytteforening

141/01

4

41561

Jesper K. Pedersen

06-021 Brørup Skyttekreds

134/02

5

40679

Henrik Lambertsen

06-068 Guldager Skytteforening

134/01

6

107741

Palle Kirk

06-068 Guldager Skytteforening

127/01

 

 

Standardpistol, 25m. - Klasse 1

1

33998

Allan Gejl

06-073 Grindsted Pistol Klub

572/96

2

40927

John Skovgaard

06-010 Esbjerg Skyttekreds

507/80

 

Standardpistol, 25m. - Klasse 3

1

103871

Jørgen Pedersen

06-073 Grindsted Pistol Klub

520/81

2

101806

Therese Pulawska

06-010 Esbjerg Skyttekreds

470/63

3

103870

Leo Larsen

06-073 Grindsted Pistol Klub

397/51

 

Standardpistol, 25m. - Klasse VET

1

38263

Knud Pedersen

06-073 Grindsted Pistol Klub

533/90

2

34157

Carl M Pedersen

06-073 Grindsted Pistol Klub

529/91

3

41920

Kaj Kastrup

06-023 Vejen-Skibelund Skytteforening

509/80

4

38320

Inger Marie Madsen

06-018 Gårde Skytteforening

466/67

 

Standardpistol, 25m. - Klasse ÅKL

1

92266

Stefan Nielsen

06-023 Vejen-Skibelund Skytteforening

538/88

2

40949

Henrik Rasmussen

06-010 Esbjerg Skyttekreds

533/88

3

101003

Tanja Nielsen

06-023 Vejen-Skibelund Skytteforening

519/88

4

88770

Henrik Jeppesen

06-023 Vejen-Skibelund Skytteforening

512/83

5

111463

Sabine Hansen

06-010 Esbjerg Skyttekreds

500/79

 

 

 

 

Finpistol, 25m. - Klasse 1

1

33998

Allan Gejl

06-073 Grindsted Pistol Klub

585/97

2

40927

John Skovgaard

06-010 Esbjerg Skyttekreds

569/90

 

 

Finpistol, 25m. - Klasse 2

1

38244

Leo B.Madsen

06-018 Gårde Skytteforening

537/84

 

 

Finpistol, 25m. - Klasse 3

1

103871

Jørgen Pedersen

06-073 Grindsted Pistol Klub

512/84

2

103870

Leo Larsen

06-073 Grindsted Pistol Klub

486/80

3

101806

Therese Pulawska

06-010 Esbjerg Skyttekreds

477/82

 

 

Finpistol, 25m. - Klasse VET

1

34157

Carl M Pedersen

06-073 Grindsted Pistol Klub

558/92

2

38263

Knud Pedersen

06-073 Grindsted Pistol Klub

536/94

3

41920

Kaj Kastrup

06-023 Vejen-Skibelund Skytteforening

508/87

4

38320

Inger Marie Madsen

06-018 Gårde Skytteforening

501/77

 

 

Finpistol, 25m. - Klasse ÅKL

1

40949

Henrik Rasmussen

06-010 Esbjerg Skyttekreds

561/99

2

92266

Stefan Nielsen

06-023 Vejen-Skibelund Skytteforening

552/92

3

88770

Henrik Jeppesen

06-023 Vejen-Skibelund Skytteforening

543/87

4

101003

Tanja Nielsen

06-023 Vejen-Skibelund Skytteforening

538/83

5

111463

Sabine Hansen

06-010 Esbjerg Skyttekreds

535/93