De Danske Skytteforeninger Sydvest

 

Resultatliste

 

Landsdelsskydning

 

25-50-200 m.

 

Den 23-25 & 26. august

 

 2011

 

I Esbjerg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Pokaloversigt Landsdelsskydning 2011 i Esbjerg

 

 

 

50 m.

 

Børnehold:           2011          Ikke ude

 

Individuel senior     2011 Esben Jakobsen, Ribe     299/17

 

 

200 m.

 

Hurtigskydning       2011 Nicolai Christensen, Ribe 96/3

 

Individuel Senior     2011 Nicolai Christensen, Ribe 291/11

 

Individuel Veteran            2011 Eskild Dahl, Esbjerg      291/8

 


 

 

 

Holdkonkurrence 50 m BK.

 

Ingen hold i 2011


 

 

Statistik 2004 – 2011

 

 

 

 

           Hovedskydninger                      Mesterskaber

           

         2004 2005 2006 2007 2008 2009 2010 2011    2004 2005 2006 2007 2008 2009 2010 2011

GV. 200m    38  30     34   30   22   33   36   13      38   28   33   25   21    32  29   13

GV. 300m    7   3     4   11      1    1                              3          1

GV. 50m     78  77     90   70    82   97  72   68      77   77   88   69   80    95  71   68

Fin. 25m    9  20     12    8    6    7   12    9                                     

Std. 25m    14  11     16   13    11  10   14   11                          

Hurtigsk.   7   4     4    4     3   6    4    3

Ialt H+M    268 250  281  233  226  282  238   187

 

 

 

 

 

 

 

RESULTATLISTE

Landsdelsskydning i Esbjerg 2011

Gevær, 50m. - Mesterskab BK1

1

34051

Sofie Nielsen

06-072 Helle Skytteforening

149/10    150/09    299/19

G

2

94813

Mathis Carstensen Knudsen

06-072 Helle Skytteforening

149/10    149/05    298/15

3

87305

Nicklas Roust Wind

06-001 Ribe Skyttekreds

148/06    149/11    297/17

Gevær, 50m. - Mesterskab BK2

1

98903

Troels Nielsen

06-072 Helle Skytteforening

149/07    149/09    298/16

G

2

95388

Jeppe W. Mathiesen

06-001 Ribe Skyttekreds

147/06    147/06    294/12

S

3

93623

Anders Oxenvad

06-010 Esbjerg Skyttekreds

147/07    145/07    292/14

B

4

101309

Louis Mincke Mikkelsen

06-010 Esbjerg Skyttekreds

144/03    146/03    290/06

5

83066

Dennis Jørgensen

06-014 Tistrup Skytteforening

136/01    135/02    271/03

6

97686

Jacob Lund Friis

06-035 Varde Skytteforening

130/03    137/00    267/03

Gevær, 50m. - Mesterskab BK3

1

96285

Stine Bertelsen

06-014 Tistrup Skytteforening

144/04    146/02    290/06

G

2

98375

Tor Lind Pawelczyk

06-010 Esbjerg Skyttekreds

144/02    145/08    289/10

S

3

95037

Jacob H. Jørgensen

06-072 Helle Skytteforening

140/05    145/05    285/10

B

4

82753

Amalie Teslak Pedersen

06-015 Ølgod Skytteforening

142/03    143/02    285/05

5

92841

Pernille Akselsen

06-015 Ølgod Skytteforening

141/05    141/03    282/08

6

101307

Carsten Witt

06-001 Ribe Skyttekreds

141/01    140/03    281/04

7

92587

Emily Teslak Pedersen

06-015 Ølgod Skytteforening

142/02    139/03    281/05

8

88794

Jens Chr. Olesen

06-001 Ribe Skyttekreds

138/02    141/03    279/05

9

95036

Marcel Wolfgang

06-072 Helle Skytteforening

137/01    135/03    272/04

10

97685

Tobias Mogensen

06-035 Varde Skytteforening

131/02    140/01    271/03

11

95107

Frederik Lykke Jensen

06-010 Esbjerg Skyttekreds

127/02    139/02    266/04

Gevær, 50m. - Mesterskab J1

1

34084

Mette Nielsen

06-072 Helle Skytteforening

150/13    150/12    300/25

G

2

39346

Jeppe Brydsø Dammark

06-072 Helle Skytteforening

149/08    150/08    299/16

S

3

40100

Michael Christensen

06-006 Bramming Skytteforening

148/09    148/07    296/16

4

40059

Nina Christensen

06-006 Bramming Skytteforening

147/06    148/05    295/11

5

39087

Thomas Søndergaard

06-014 Tistrup Skytteforening

148/06    146/03    294/09

Gevær, 50m. - Mesterskab J2

1

81644

Jens Holmgaard Nissen

06-010 Esbjerg Skyttekreds

150/12    150/08    300/20

G

2

40740

Benjamin Madsen

06-010 Esbjerg Skyttekreds

146/07    149/09    295/16

S

3

41489

Christian F. Sørensen

06-001 Ribe Skyttekreds

145/04    148/07    293/11

B

4

80985

Jakob Hansen

06-001 Ribe Skyttekreds

140/03    149/07    289/10

5

40594

Mads H. Henriksen

06-010 Esbjerg Skyttekreds

145/03    144/02    289/05

6

94812

Denni Carstensen Knudsen

06-072 Helle Skytteforening

144/02    142/03    286/05

7

38516

Carina D. Jørgensen

06-014 Tistrup Skytteforening

136/01    142/03    278/04

Gevær, 50m. - Mesterskab UNG

1

40567

Mikkel H. Henriksen

06-010 Esbjerg Skyttekreds

132/04    126/00    258/04

G

 

 

 

 

Gevær, 50m. - Mesterskab 1

1

43006

Esben Jakobsen

06-001 Ribe Skyttekreds

149/09    150/08    299/17

G

2

39794

Line Petermann

06-001 Ribe Skyttekreds

146/05    146/06    292/11

S

3

40827

Nicolai Christensen

06-001 Ribe Skyttekreds

146/04    145/06    291/10

4

39737

Svend Petermann

06-001 Ribe Skyttekreds

142/02    145/07    287/09

5

39769

Morten Petermann

06-001 Ribe Skyttekreds

144/06    142/03    286/09

Gevær, 50m. - Mesterskab 2

1

41245

Charlotte Dahl

06-010 Esbjerg Skyttekreds

138/04    143/04    281/08

G

2

39864

Brian Mikkelsen

06-001 Ribe Skyttekreds

136/05    137/02    273/07

Gevær, 50m. - Mesterskab 3

1

38336

Hans Johnsen

06-015 Ølgod Skytteforening

141/01    138/02    279/03

G

2

38352

Doris Johnsen

06-015 Ølgod Skytteforening

137/03    138/02    275/05

3

39476

Bent Christensen

06-035 Varde Skytteforening

136/00    134/04    270/04

Gevær, 50m. - Mesterskab V1

1

39827

Jens Nygaard

06-001 Ribe Skyttekreds

146/04    149/12    295/16

G

2

40971

Eskild Dahl

06-072 Helle Skytteforening

147/06    146/04    293/10

S

3

41064

Steen Lindhardt

06-010 Esbjerg Skyttekreds

144/03    148/05    292/08

B

4

39754

Peter Christensen

06-001 Ribe Skyttekreds

149/04    142/03    291/07

5

38320

Inger Marie Madsen

06-018 Gårde Skytteforening

143/02    144/02    287/04

6

39477

Bent Lauridsen

06-014 Tistrup Skytteforening

145/03    142/04    287/07

7

39410

Erik Hungeberg

06-072 Helle Skytteforening

136/00    140/03    276/03

Gevær, 50m. - Mesterskab V2

1

39934

Ingrid Hauge

06-072 Helle Skytteforening

145/03    142/03    287/06

G

2

38415

Svend Åge Pedersen

06-014 Tistrup Skytteforening

138/01    142/02    280/03

S

3

38403

Tove Sørensen

06-014 Tistrup Skytteforening

136/00    141/00    277/00

B

4

40946

Hilda Dahl

06-072 Helle Skytteforening

134/00    142/02    276/02

5

39485

Annelise Lauridsen

06-014 Tistrup Skytteforening

138/02    138/01    276/03

6

38522

Arne Christensen

06-014 Tistrup Skytteforening

131/01    140/03    271/04

7

39473

Bente Olsen

06-014 Tistrup Skytteforening

133/01    134/01    267/02

8

39278

Kurt Olsen

06-014 Tistrup Skytteforening

134/01    130/02    264/03

9

40955

Helge Frederiksen

06-010 Esbjerg Skyttekreds

133/00    124/03    257/03

10

97437

Jes Lauridsen

06-014 Tistrup Skytteforening

123/01    133/02    256/03

Gevær, 50m. - Mesterskab ÅK1

1

39706

Lars Nielsen

06-001 Ribe Skyttekreds

149/07    148/10    297/17

G

2

39291

Kim Dammark

06-072 Helle Skytteforening

148/06    148/06    296/12

S

3

41477

Alice Frandsen

06-001 Ribe Skyttekreds

143/07    149/07    292/14

4

91970

Thomas Schack

06-001 Ribe Skyttekreds

148/04    144/04    292/08

Gevær, 50m. - Mesterskab ÅK2

1

94811

Ulrik Knudsen

06-072 Helle Skytteforening

146/05    148/06    294/11

G

2

96337

Christian Jensen

06-001 Ribe Skyttekreds

146/04    145/04    291/08

S

3

101306

John Mathiesen

06-001 Ribe Skyttekreds

147/01    143/04    290/05

4

39276

Laila Højgaard

06-014 Tistrup Skytteforening

136/03    136/01    272/04

Gevær, 50m. - Klasse BK1

1

34051

Sofie Nielsen

06-072 Helle Skytteforening

149/10

1

94813

Mathis Carstensen Knudsen

06-072 Helle Skytteforening

149/10

3

87305

Nicklas Roust Wind

06-001 Ribe Skyttekreds

148/06

Gevær, 50m. - Klasse BK2

1

98903

Troels Nielsen

06-072 Helle Skytteforening

149/07

2

93623

Anders Oxenvad

06-010 Esbjerg Skyttekreds

147/07

3

95388

Jeppe Westergaard Mathiesen

06-001 Ribe Skyttekreds

147/06

4

101309

Louis Mincke Mikkelsen

06-010 Esbjerg Skyttekreds

144/03

5

83066

Dennis Jørgensen

06-014 Tistrup Skytteforening

136/01

6

97686

Jacob Lund Friis

06-035 Varde Skytteforening

130/03

Gevær, 50m. - Klasse BK3

1

96285

Stine Bertelsen

06-014 Tistrup Skytteforening

144/04

2

98375

Tor Lind Pawelczyk

06-010 Esbjerg Skyttekreds

144/02

3

82753

Amalie Teslak Pedersen

06-015 Ølgod Skytteforening

142/03

4

92587

Emily Teslak Pedersen

06-015 Ølgod Skytteforening

142/02

5

92841

Pernille Akselsen

06-015 Ølgod Skytteforening

141/05

6

101307

Carsten Witt

06-001 Ribe Skyttekreds

141/01

7

95037

Jacob H. Jørgensen

06-072 Helle Skytteforening

140/05

8

88794

Jens Chr. Olesen

06-001 Ribe Skyttekreds

138/02

9

95036

Marcel Wolfgang

06-072 Helle Skytteforening

137/01

10

97685

Tobias Mogensen

06-035 Varde Skytteforening

131/02

11

95107

Frederik Lykke Jensen

06-010 Esbjerg Skyttekreds

127/02

Gevær, 50m. - Klasse J1

1

34084

Mette Nielsen

06-072 Helle Skytteforening

150/13

2

39346

Jeppe Brydsø Dammark

06-072 Helle Skytteforening

149/08

3

40100

Michael Christensen

06-006 Bramming Skytteforening

148/09

4

39087

Thomas Søndergaard

06-014 Tistrup Skytteforening

148/06

5

40059

Nina Christensen

06-006 Bramming Skytteforening

147/06

Gevær, 50m. - Klasse J2

1

81644

Jens Holmgaard Nissen

06-010 Esbjerg Skyttekreds

150/12

2

40740

Benjamin Madsen

06-010 Esbjerg Skyttekreds

146/07

3

41489

Christian F. Sørensen

06-001 Ribe Skyttekreds

145/04

4

40594

Mads H. Henriksen

06-010 Esbjerg Skyttekreds

145/03

5

94812

Denni Carstensen Knudsen

06-072 Helle Skytteforening

144/02

6

80985

Jakob Hansen

06-001 Ribe Skyttekreds

140/03

7

38516

Carina D. Jørgensen

06-014 Tistrup Skytteforening

136/01

Gevær, 50m. - Klasse UNG

1

40567

Mikkel H. Henriksen

06-010 Esbjerg Skyttekreds

132/04

Gevær, 50m. - Klasse 1

1

43006

Esben Jakobsen

06-001 Ribe Skyttekreds

149/09

2

39794

Line Petermann

06-001 Ribe Skyttekreds

146/05

3

40827

Nicolai Christensen

06-001 Ribe Skyttekreds

146/04

4

39769

Morten Petermann

06-001 Ribe Skyttekreds

144/06

5

39737

Svend Petermann

06-001 Ribe Skyttekreds

142/02

Gevær, 50m. - Klasse 2

1

41245

Charlotte Dahl

06-010 Esbjerg Skyttekreds

138/04

2

39864

Brian Mikkelsen

06-001 Ribe Skyttekreds

136/05

 

Gevær, 50m. - Klasse 3

1

38336

Hans Johnsen

06-015 Ølgod Skytteforening

141/01

2

38352

Doris Johnsen

06-015 Ølgod Skytteforening

137/03

3

39476

Bent Christensen

06-035 Varde Skytteforening

136/00

Gevær, 50m. - Klasse V1

1

39754

Peter Christensen

06-001 Ribe Skyttekreds

149/04

2

40971

Eskild Dahl

06-072 Helle Skytteforening

147/06

3

39827

Jens Nygaard

06-001 Ribe Skyttekreds

146/04

4

39477

Bent Lauridsen

06-014 Tistrup Skytteforening

145/03

5

41064

Steen Lindhardt

06-010 Esbjerg Skyttekreds

144/03

6

38320

Inger Marie Madsen

06-018 Gårde Skytteforening

143/02

7

39410

Erik Hungeberg

06-072 Helle Skytteforening

136/00

Gevær, 50m. - Klasse V2

1

39934

Ingrid Hauge

06-072 Helle Skytteforening

145/03

2

39485

Annelise Lauridsen

06-014 Tistrup Skytteforening

138/02

3

38415

Svend Åge Pedersen

06-014 Tistrup Skytteforening

138/01

4

38403

Tove Sørensen

06-014 Tistrup Skytteforening

136/00

5

39278

Kurt Olsen

06-014 Tistrup Skytteforening

134/01

6

40946

Hilda Dahl

06-072 Helle Skytteforening

134/00

7

39473

Bente Olsen

06-014 Tistrup Skytteforening

133/01

8

40955

Helge Frederiksen

06-010 Esbjerg Skyttekreds

133/00

9

38522

Arne Christensen

06-014 Tistrup Skytteforening

131/01

10

97437

Jes Lauridsen

06-014 Tistrup Skytteforening

123/01

Gevær, 50m. - Klasse ÅK1

1

39706

Lars Nielsen

06-001 Ribe Skyttekreds

149/07

2

39291

Kim Dammark

06-072 Helle Skytteforening

148/06

3

91970

Thomas Schack

06-001 Ribe Skyttekreds

148/04

4

41477

Alice Frandsen

06-001 Ribe Skyttekreds

143/07

Gevær, 50m. - Klasse ÅK2

1

101306

John Mathiesen

06-001 Ribe Skyttekreds

147/01

2

94811

Ulrik Knudsen

06-072 Helle Skytteforening

146/05

3

96337

Christian Jensen

06-001 Ribe Skyttekreds

146/04

4

39276

Laila Højgaard

06-014 Tistrup Skytteforening

136/03

 

 

Gevær, 200m. - Mesterskab BK

1

91896

Nicholas Øland

06-068 Guldager Skytteforening

150/05    150/07    300/12

G

2

87917

Anders Larsen

06-068 Guldager Skytteforening

147/04    147/06    294/10

S

3

98375

Tor Lind Pawelczyk

06-010 Esbjerg Skyttekreds

142/05    140/04    282/09

4

92936

Jacob Lassen

06-068 Guldager Skytteforening

138/02    136/03    274/05

5

92939

Oliver Højbo Samsing

06-068 Guldager Skytteforening

132/01    130/01    262/02

Gevær, 200m. - Mesterskab 1

1

40827

Nicolai Christensen

06-001 Ribe Skyttekreds

145/05    146/06    291/11

G

Gevær, 200m. - Mesterskab 3

1

39476

Bent Christensen

06-035 Varde Skytteforening

128/00    133/01    261/01

G

2

39146

Preben Nielsen

06-035 Varde Skytteforening

124/00    117/00    241/00

Gevær, 200m. - Mesterskab V1

1

40971

Eskild Dahl

06-010 Esbjerg Skyttekreds

146/03    145/05    291/08

G

Gevær, 200m. - Mesterskab V2

1

39410

Erik Hungeberg

06-010 Esbjerg Skyttekreds

148/03    138/02    286/05

G

2

40946

Hilda Dahl

06-010 Esbjerg Skyttekreds

135/01    123/00    258/01

Gevær, 200m. - Mesterskab ÅK1

1

39827

Jens Nygaard

06-001 Ribe Skyttekreds

150/11    149/09    299/20

G

2

39769

Morten Petermann

06-001 Ribe Skyttekreds

148/09    149/08    297/17

Gevær, 200m. - Klasse BK

1

91896

Nicholas Øland

06-068 Guldager Skytteforening

150/05

2

87917

Anders Larsen

06-068 Guldager Skytteforening

147/04

3

98375

Tor Lind Pawelczyk

06-010 Esbjerg Skyttekreds

142/05

4

92936

Jacob Lassen

06-068 Guldager Skytteforening

138/02

5

92939

Oliver Højbo Samsing

06-068 Guldager Skytteforening

132/01

6

101309

Louis Mincke Mikkelsen

06-010 Esbjerg Skyttekreds

129/00

7

91897

Jacob Helsinghof

06-068 Guldager Skytteforening

099/00

Gevær, 200m. - Klasse 1

1

40827

Nicolai Christensen

06-001 Ribe Skyttekreds

145/05

Gevær, 200m. - Klasse 3

1

39476

Bent Christensen

06-035 Varde Skytteforening

128/00

2

39146

Preben Nielsen

06-035 Varde Skytteforening

124/00

Gevær, 200m. - Klasse V1

1

40971

Eskild Dahl

06-010 Esbjerg Skyttekreds

146/03

Gevær, 200m. - Klasse V2

1

39410

Erik Hungeberg

06-010 Esbjerg Skyttekreds

148/03

2

40946

Hilda Dahl

06-010 Esbjerg Skyttekreds

135/01

Gevær, 200m. - Klasse ÅK1

1

39827

Jens Nygaard

06-001 Ribe Skyttekreds

150/11

2

39769

Morten Petermann

06-001 Ribe Skyttekreds

148/09

Gevær, 200m. - Hurtigskydning

1

40827

Nicolai Christensen

06-001 Ribe Skyttekreds

096/03

2

39769

Morten Petermann

06-001 Ribe Skyttekreds

096/02

3

39827

Jens Nygaard

06-001 Ribe Skyttekreds

090/03

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Standardpistol, 25m. - Klasse 1

1

33998

Allan Gejl

06-073 Grindsted Pistol Klub

565

2

33963

Lars Bindesbøl

06-073 Grindsted Pistol Klub

549

3

40927

John Skovgaard

06-010 Esbjerg Skyttekreds

547

4

33975

Jens P. Bindesbøl

06-073 Grindsted Pistol Klub

534

 

Standardpistol, 25m. - Klasse 2

1

38244

Leo B.Madsen

06-018 Gårde Skytteforening

504

Standardpistol, 25m. - Klasse 3

1

96674

Dennis Hansen

06-010 Esbjerg Skyttekreds

505

2

101806

Therese Pulawska

06-010 Esbjerg Skyttekreds

463

Standardpistol, 25m. - Klasse VET

1

34157

Carl M Pedersen

06-073 Grindsted Pistol Klub

518

2

34146

Frands Kristensen

06-073 Grindsted Pistol Klub

493

3

38320

Inger Marie Madsen

06-018 Gårde Skytteforening

484

Standardpistol, 25m. - Klasse ÅKL

1

40949

Henrik Rasmussen

06-010 Esbjerg Skyttekreds

551

 

 

 

 

 

 

Finpistol, 25m. - Klasse 1

1

33998

Allan Gejl

06-073 Grindsted Pistol Klub

577

2

33963

Lars Bindesbøl

06-073 Grindsted Pistol Klub

572

3

40927

John Skovgaard

06-010 Esbjerg Skyttekreds

566

4

33975

Jens P. Bindesbøl

06-073 Grindsted Pistol Klub

547

Finpistol, 25m. - Klasse 3

1

38244

Leo B. Madsen

06-018 Gårde Skytteforening

547

2

96674

Dennis Hansen

06-010 Esbjerg Skyttekreds

521

3

101806

Therese Pulawska

06-010 Esbjerg Skyttekreds

508

Finpistol, 25m. - Klasse VET

1

34157

Carl M Pedersen

06-073 Grindsted Pistol Klub

519

2

34146

Frands Kristensen

06-073 Grindsted Pistol Klub

516