04-03-2011 20:44:22 - DDS SP v.3.11.2.7                                                                                                                                                                                                                                                             til resultater

RESULTATLISTE
DDS Sydvest Landsdelsskydning 15m 2011 i Tistrup

1

Holdkonkurrence: Ribe - Børnehold

 

 

 

 

 

 

 

87305

Nicklas Roust Wind

Klasse: BK1

200/10

 

 

39810

Jonas Ingham

Klasse: BK2

199/06

 

 

86388

Daniel Q Schack

Klasse: BK2

197/08

 

 

88794

Jens Chr. Olesen

Klasse: BK2

196/03

 

 

91404

Casper Rasmussen

Klasse: BK1

195/05

 

 

95388

Jeppe Westergaard Mathiesen

Klasse: BK2

195/05

 

 

Total

 

 

1182/37

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2

Holdkonkurrence: Alslev - Børnehold

 

 

 

 

 

 

 

94505

Ditte Schmidt Poulsen

Klasse: BK2

197/04

 

 

94499

Camilla Schelander Hansen

Klasse: BK2

197/03

 

 

94498

Emma Schelander Hansen

Klasse: BK2

197/06

 

 

95656

Michelle Ley Stokholm

Klasse: BK2

196/05

 

 

99026

Sarah Karthmann Nielsen

Klasse: BK2

195/03

 

 

94500

Maja Bjerregaard

Klasse: BK2

193/09

 

 

Total

 

 

1175/30

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

3

Holdkonkurrence: Tistrup - Børnehold

 

 

 

 

 

 

 

83149

Anders E. Larsen

Klasse: BK2

196/05

 

 

39190

Nadia Bundgaard

Klasse: BK2

196/07

 

 

98299

Dennis Eis Jeppesen

Klasse: BK3

192/02

 

 

97457

Bastian Knudsen

Klasse: BK3

192/02

 

 

88186

Kristian Lorenzen

Klasse: BK2

191/03

 

 

94201

Andereas Nim

Klasse: BK3

188/06

 

 

Total

 

 

1155/25

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

4

Holdkonkurrence: Helle -  Børnehold

 

 

 

 

 

 

 

34051

Sofie Nielsen

Klasse: BK1

199/09

 

 

94813

Mathis Carstensen Knudsen

Klasse: BK1

194/06

 

 

83414

Tobias W. Hansen

Klasse: BK2

191/05

 

 

98905

Jonas Thomsen

Klasse: BK2

190/03

 

 

98903

Troels Nielsen

Klasse: BK2

188/03

 

 

98900

Anders Rask

Klasse: BK3

171/01

 

 

Total

 

 

1133/27

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1

Holdkonkurrence: Ribe - Seniorhold

 

 

 

 

 

 

 

85295

Chris Debel

Klasse: J1

198/08

 

 

41477

Alice Frandsen

Klasse: ÅK1

196/07

 

 

43006

Esben Jakobsen

Klasse: 1

192/05

 

 

39794

Line Petermann

Klasse: 1

192/02

 

 

39737

Svend Petermann

Klasse: 1

191/02

 

 

39769

Morten Petermann

Klasse: 1

189/06

 

 

Total

 

 

1158/30

 

 

 

 

 

 

 

 

Individuelle resultater:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Gevær, 15m. - Mesterskab BK1

1

83038

Simon Wallentin Nielsen

06-015 Ølgod Skytteforening

199/10    199/11    398/21

G

2

34051

Sofie Nielsen

06-072 Helle Skytteforening

199/09    198/09    397/18

S

3

89734

Malene Møller

06-015 Ølgod Skytteforening

198/03    198/08    396/11

B

4

87305

Nicklas Roust Wind

06-001 Ribe Skyttekreds

200/10    196/07    396/17

 

5

94813

Mathis Carstensen Knudsen

06-072 Helle Skytteforening

194/06    198/07    392/13

 

6

91404

Casper Rasmussen

06-001 Ribe Skyttekreds

195/05    197/07    392/12

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Gevær, 15m. - Mesterskab BK2

 

1

40286

Anders Fogh

06-043 Gørding/Vejrup Skytteforening

196/06    199/10    395/16

G

 

2

39810

Jonas Ingham

06-001 Ribe Skyttekreds

199/06    196/03    395/09

S

3

39190

Nadia Bundgaard

06-014 Tistrup Skytteforening

196/07    197/07    393/14

B

4

86388

Daniel Q Schack

06-001 Ribe Skyttekreds

197/08    195/08    392/16

 

5

91896

Nicholas Øland

06-068 Guldager Skytteforening

197/08    195/07    392/15

 

6

94499

Camilla Schelander Hansen

06-030 Alslev Skytteforening Vestjyden

197/03    195/05    392/08

 

7

83149

Anders E. Larsen

06-014 Tistrup Skytteforening

196/05    195/06    391/11

 

8

94505

Ditte Schmidt Poulsen

06-030 Alslev Skytteforening Vestjyden

197/04    194/04    391/08

 

9

95388

Jeppe Westergaard Mathiesen

06-001 Ribe Skyttekreds

195/05    195/02    390/07

 

10

94498

Emma Schelander Hansen

06-030 Alslev Skytteforening Vestjyden

197/06    193/05    390/11

 

11

88276

Lise-Lotte Poulsen

06-015 Ølgod Skytteforening

191/04    198/10    389/14

 

12

99026

Sarah Karthmann Nielsen

06-030 Alslev Skytteforening Vestjyden

195/03    194/06    389/09

 

13

95656

Michelle Ley Stokholm

06-030 Alslev Skytteforening Vestjyden

196/05    193/06    389/11

 

14

88794

Jens Chr. Olesen

06-001 Ribe Skyttekreds

196/03    193/06    389/09

 

15

92936

Jacob Lassen

06-068 Guldager Skytteforening

189/01    197/09    386/10

 

16

83414

Tobias W. Hansen

06-072 Helle Skytteforening

191/05    195/06    386/11

 

17

94500

Maja Bjerregaard

06-030 Alslev Skytteforening Vestjyden

193/09    193/03    386/12

 

18

98903

Troels Nielsen

06-072 Helle Skytteforening

188/03    197/08    385/11

 

19

87879

Mathias Mortensen

06-015 Ølgod Skytteforening

192/04    190/02    382/06

 

20

98375

Tor Lind Pawelczyk

06-010 Esbjerg Skyttekreds

192/06    189/01    381/07

 

21

98377

Rashid Bazag

06-010 Esbjerg Skyttekreds

185/01    195/05    380/06

 

22

94502

Michael Frandsen

06-030 Alslev Skytteforening Vestjyden

189/02    191/05    380/07

 

23

98905

Jonas Thomsen

06-072 Helle Skytteforening

190/03    190/05    380/08

 

24

98241

Sara Jepsen

06-030 Alslev Skytteforening Vestjyden

193/04    185/01    378/05

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Gevær, 15m. - Mesterskab BK3

1

97457

Bastian Knudsen

06-014 Tistrup Skytteforening

192/02    197/01    389/03

G

2

98299

Dennis Eis Jeppesen

06-014 Tistrup Skytteforening

192/02    193/05    385/07

S

3

39204

Mikkel Holgaard

06-014 Tistrup Skytteforening

191/02    190/01    381/03

B

4

92587

Emily Teslak Pedersen

06-015 Ølgod Skytteforening

193/09    188/01    381/10

 

5

95107

Frederik Lykke Jensen

06-010 Esbjerg Skyttekreds

191/02    189/01    380/03

 

6

97685

Tobias Mogensen

06-035 Varde Skytteforening

191/04    188/01    379/05

 

7

94201

Andereas Nim

06-014 Tistrup Skytteforening

188/06    190/05    378/11

 

8

96279

Mikkel Møller Hansen

06-030 Alslev Skytteforening Vestjyden

189/04    189/03    378/07

 

9

81871

Martin Laursen

06-035 Varde Skytteforening

185/02    190/02    375/04

 

10

83066

Dennis Jørgensen

06-014 Tistrup Skytteforening

187/02    188/02    375/04

 

11

39169

Niklas Bundgaard

06-014 Tistrup Skytteforening

189/02    186/03    375/05

 

12

97436

Jonas Ellegaard Jakobsen

06-018 Gårde Skytteforening

187/02    184/00    371/02

 

13

98900

Anders Rask

06-072 Helle Skytteforening

171/01    179/01    350/02

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Gevær, 15m. - Mesterskab BK4

1

97429

Kristian Hansen

06-018 Gårde Skytteforening

186/01    181/01    367/02

G

2

98243

Line Jørgensen

06-030 Alslev Skytteforening Vestjyden

178/01    186/00    364/01

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Gevær, 15m. - Mesterskab J1

1

40059

Nina Christensen

06-006 Bramming Skytteforening

200/09    199/06    399/15

G

2

34084

Mette Nielsen

06-072 Helle Skytteforening

199/08    199/07    398/15

S

3

85295

Chris Debel

06-001 Ribe Skyttekreds

198/08    199/06    397/14

B

4

81644

Jens Holmgaard Nissen

06-010 Esbjerg Skyttekreds

198/09    198/06    396/15

 

5

40100

Michael Christensen

06-006 Bramming Skytteforening

196/07    199/10    395/17

 

6

39042

Daniel Lauridsen

06-072 Helle Skytteforening

195/07    198/06    393/13

 

7

39346

Jeppe Brydsø Dammark

06-072 Helle Skytteforening

196/09    197/05    393/14

 

8

39087

Thomas Søndergaard

06-014 Tistrup Skytteforening

193/05    199/03    392/08

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Gevær, 15m. - Mesterskab J2

1

38516

Carina D. Jørgensen

06-014 Tistrup Skytteforening

197/06    197/05    394/11

G

2

41033

Anders Nielsson

06-068 Guldager Skytteforening

197/05    197/03    394/08

S

3

39163

Patrick Laursen

06-035 Varde Skytteforening

196/06    196/06    392/12

B

4

40740

Benjamin Madsen

06-030 Alslev Skytteforening Vestjyden

196/08    193/07    389/15

 

5

94812

Denni Carstensen Knudsen

06-072 Helle Skytteforening

197/05    191/06    388/11

 

6

41489

Christian F. Sørensen

06-001 Ribe Skyttekreds

193/03    192/07    385/10

 

7

39117

Sigurd Espersen

06-072 Helle Skytteforening

194/03    190/03    384/06

 

8

80985

Jakob Hansen

06-001 Ribe Skyttekreds

190/03    187/04    377/07

 

9

87304

Sanne Knudsen

06-001 Ribe Skyttekreds

189/02    183/02    372/04

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Gevær, 15m. - Mesterskab UNG

1

38985

Sara Pedersen

06-072 Helle Skytteforening

185/01    189/02    374/03

G

2

40125

Lone B. Lund

06-006 Bramming Skytteforening

187/00    187/03    374/03

 

3

40567

Mikkel H. Henriksen

06-030 Alslev Skytteforening Vestjyden

172/00    177/02    349/02

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Gevær, 15m. - Mesterskab 1

1

41245

Charlotte Dahl

06-010 Esbjerg Skyttekreds

193/02    193/04    386/06

G

2

39794

Line Petermann

06-001 Ribe Skyttekreds

192/02    192/06    384/08

S

3

39064

Ulla Aagaard

06-072 Helle Skytteforening

191/03    189/04    380/07

B

4

43006

Esben Jakobsen

06-001 Ribe Skyttekreds

192/05    188/03    380/08

 

5

39737

Svend Petermann

06-001 Ribe Skyttekreds

191/02    187/03    378/05

 

6

39769

Morten Petermann

06-001 Ribe Skyttekreds

189/06    187/02    376/08

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Gevær, 15m. - Mesterskab 2

1

39864

Brian Mikkelsen

06-001 Ribe Skyttekreds

189/01    187/01    376/02

G

2

40827

Nicolai Christensen

06-001 Ribe Skyttekreds

187/02    188/00    375/02

S

3

41611

Bent P. Nielsen

06-021 Brørup Skyttekreds

185/05    187/02    372/07

B

4

38336

Hans Johnsen

06-015 Ølgod Skytteforening

187/01    182/01    369/02

 

5

39827

Jens Nygaard

06-001 Ribe Skyttekreds

186/01    179/01    365/02

 

6

38352

Doris Johnsen

06-015 Ølgod Skytteforening

181/02    176/01    357/03

 

7

38124

Uwe Tankred

06-015 Ølgod Skytteforening

173/00    175/00    348/00

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Gevær, 15m. - Mesterskab 3

1

39271

Lars Søndergård

06-014 Tistrup Skytteforening

177/00    175/01    352/01

G

2

38129

Tonny Christensen

06-018 Gårde Skytteforening

178/01    165/00    343/01

 

3

38244

Leo B.Madsen

06-018 Gårde Skytteforening

167/01    173/00    340/01

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Gevær, 15m. - Mesterskab 4

1

41354

Kirsten Ravn

06-020 Holsted Skyttekreds

158/00    172/01    330/01

G

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Gevær, 15m. - Mesterskab V1

1

41593

Ejgil Thuesen

06-021 Brørup Skyttekreds

197/07    194/06    391/13

G

2

38320

Inger Marie Madsen

06-018 Gårde Skytteforening

192/05    196/06    388/11

S

3

40220

Hans Clausen Fogh

06-043 Gørding/Vejrup Skytteforening

197/08    190/03    387/11

 

4

40971

Eskild Dahl

06-072 Helle Skytteforening

190/03    189/02    379/05

 

5

39410

Erik Hungeberg

06-072 Helle Skytteforening

188/02    184/03    372/05

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Gevær, 15m. - Mesterskab V2

1

40226

Frede Jacobsen

06-043 Gørding/Vejrup Skytteforening

195/01    190/01    385/02

G

2

41305

Mads Pedersen

06-043 Gørding/Vejrup Skytteforening

192/02    191/02    383/04

S

3

41526

Mogens Hansen

06-021 Brørup Skyttekreds

195/02    188/01    383/03

B

4

39477

Bent Lauridsen

06-014 Tistrup Skytteforening

190/03    192/04    382/07

 

5

38415

Svend Åge Pedersen

06-014 Tistrup Skytteforening

187/01    193/07    380/08

 

6

41590

Erik Christensen

06-021 Brørup Skyttekreds

190/04    189/02    379/06

 

7

38522

Arne Christensen

06-014 Tistrup Skytteforening

188/03    190/04    378/07

 

8

40946

Hilda Dahl

06-072 Helle Skytteforening

178/00    000/00    178/00

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Gevær, 15m. - Mesterskab V3

1

39473

Bente Olsen

06-014 Tistrup Skytteforening

189/00    188/04    377/04

G

2

39485

Annelise Lauridsen

06-014 Tistrup Skytteforening

186/02    190/03    376/05

S

3

38403

Tove Sørensen

06-014 Tistrup Skytteforening

187/02    189/02    376/04

B

4

39278

Kurt Olsen

06-014 Tistrup Skytteforening

185/02    187/02    372/04

 

5

97820

Conie Kristensen

06-018 Gårde Skytteforening

190/04    181/01    371/05

 

6

38172

Peder Pedersen

06-018 Gårde Skytteforening

183/01    186/02    369/03

 

7

38371

Bruno Pedersen

06-018 Gårde Skytteforening

178/00    186/03    364/03

 

8

97437

Jes Lauridsen

06-014 Tistrup Skytteforening

166/00    180/00    346/00

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Gevær, 15m. - Mesterskab ÅK1

1

40207

Ida Søby Fogh

06-043 Gørding/Vejrup Skytteforening

200/10    200/11    400/21

G

2

39981

Villy Fogh

06-043 Gørding/Vejrup Skytteforening

197/05    198/11    395/16

S

3

39423

Dennis Højgaard

06-014 Tistrup Skytteforening

195/03    196/10    391/13

 

4

41477

Alice Frandsen

06-001 Ribe Skyttekreds

196/07    194/05    390/12

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Gevær, 15m. - Mesterskab ÅK2

1

94811

Ulrik Knudsen

06-072 Helle Skytteforening

196/06    199/09    395/15

G

2

41547

Kristian B. Mikkelsen

06-021 Brørup Skyttekreds

197/06    197/07    394/13

S

3

41006

Brian Nielsson

06-068 Guldager Skytteforening

198/07    196/07    394/14

B

4

96337

Christian Jensen

06-001 Ribe Skyttekreds

195/08    196/10    391/18

 

5

39983

Verner Fogh

06-043 Gørding/Vejrup Skytteforening

191/05    198/04    389/09

 

6

39291

Kim Dammark

06-072 Helle Skytteforening

192/02    197/05    389/07

 

7

41561

Jesper K. Pedersen

06-021 Brørup Skyttekreds

191/05    192/02    383/07

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Gevær, 15m. - Mesterskab ÅK3

1

98621

Jørgen Balzer

06-043 Gørding/Vejrup Skytteforening

193/03    193/03    386/06

G

2

39276

Laila Højgaard

06-014 Tistrup Skytteforening

189/06    191/04    380/10

S

3

87494

Preben Vonsild

06-043 Gørding/Vejrup Skytteforening

188/05    186/01    374/06

 

4

94925

Britta Grøndahl Poulsen

06-015 Ølgod Skytteforening

171/00    158/00    329/00

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Gevær, 15m. - Klasse BK1

1

87305

Nicklas Roust Wind

06-001 Ribe Skyttekreds

200/10

P

2

83038

Simon Wallentin Nielsen

06-015 Ølgod Skytteforening

199/10

P

3

34051

Sofie Nielsen

06-072 Helle Skytteforening

199/09

 

4

89734

Malene Møller

06-015 Ølgod Skytteforening

198/03

 

5

91404

Casper Rasmussen

06-001 Ribe Skyttekreds

195/05

 

6

94813

Mathis Carstensen Knudsen

06-072 Helle Skytteforening

194/06

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Gevær, 15m. - Klasse BK2

1

39810

Jonas Ingham

06-001 Ribe Skyttekreds

199/06

P

2

86388

Daniel Q Schack

06-001 Ribe Skyttekreds

197/08

P

2

91896

Nicholas Øland

06-068 Guldager Skytteforening

197/08

P

4

94498

Emma Schelander Hansen

06-030 Alslev Skytteforening Vestjyden

197/06

P

5

94505

Ditte Schmidt Poulsen

06-030 Alslev Skytteforening Vestjyden

197/04

P

6

94499

Camilla Schelander Hansen

06-030 Alslev Skytteforening Vestjyden

197/03

P

7

39190

Nadia Bundgaard

06-014 Tistrup Skytteforening

196/07

P

8

40286

Anders Fogh

06-043 Gørding/Vejrup Skytteforening

196/06

 

9

83149

Anders E. Larsen

06-014 Tistrup Skytteforening

196/05

 

9

95656

Michelle Ley Stokholm

06-030 Alslev Skytteforening Vestjyden

196/05

 

11

88794

Jens Chr. Olesen

06-001 Ribe Skyttekreds

196/03

 

12

95388

Jeppe Westergaard Mathiesen

06-001 Ribe Skyttekreds

195/05

 

13

99026

Sarah Karthmann Nielsen

06-030 Alslev Skytteforening Vestjyden

195/03

 

14

94500

Maja Bjerregaard

06-030 Alslev Skytteforening Vestjyden

193/09

 

15

98241

Sara Jepsen

06-030 Alslev Skytteforening Vestjyden

193/04

 

16

98375

Tor Lind Pawelczyk

06-010 Esbjerg Skyttekreds

192/06

 

17

87879

Mathias Mortensen

06-015 Ølgod Skytteforening

192/04

 

18

83414

Tobias W. Hansen

06-072 Helle Skytteforening

191/05

 

19

88276

Lise-Lotte Poulsen

06-015 Ølgod Skytteforening

191/04

 

20

88186

Kristian Lorenzen

06-014 Tistrup Skytteforening

191/03

 

21

98905

Jonas Thomsen

06-072 Helle Skytteforening

190/03

 

22

94502

Michael Frandsen

06-030 Alslev Skytteforening Vestjyden

189/02

 

23

92936

Jacob Lassen

06-068 Guldager Skytteforening

189/01

 

24

98903

Troels Nielsen

06-072 Helle Skytteforening

188/03

 

25

98377

Rashid Bazag

06-010 Esbjerg Skyttekreds

185/01

 

26

95037

Jacob H. Jørgensen

06-072 Helle Skytteforening

000/00

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Gevær, 15m. - Klasse BK3

1

92587

Emily Teslak Pedersen

06-015 Ølgod Skytteforening

193/09

P

2

97457

Bastian Knudsen

06-014 Tistrup Skytteforening

192/02

P

2

98299

Dennis Eis Jeppesen

06-014 Tistrup Skytteforening

192/02

P

4

97685

Tobias Mogensen

06-035 Varde Skytteforening

191/04

P

5

39204

Mikkel Holgaard

06-014 Tistrup Skytteforening

191/02

 

5

95107

Frederik Lykke Jensen

06-010 Esbjerg Skyttekreds

191/02

 

7

96279

Mikkel Møller Hansen

06-030 Alslev Skytteforening Vestjyden

189/04

 

8

39169

Niklas Bundgaard

06-014 Tistrup Skytteforening

189/02

 

9

91897

Jacob Helsinghof

06-068 Guldager Skytteforening

188/06

 

9

94201

Andereas Nim

06-014 Tistrup Skytteforening

188/06

 

11

83066

Dennis Jørgensen

06-014 Tistrup Skytteforening

187/02

 

11

97436

Jonas Ellegaard Jakobsen

06-018 Gårde Skytteforening

187/02

 

13

81871

Martin Laursen

06-035 Varde Skytteforening

185/02

 

14

98900

Anders Rask

06-072 Helle Skytteforening

171/01

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Gevær, 15m. - Klasse BK4

1

97429

Kristian Hansen

06-018 Gårde Skytteforening

186/01

P

2

98243

Line Jørgensen

06-030 Alslev Skytteforening Vestjyden

178/01

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Gevær, 15m. - Klasse J1

1

40059

Nina Christensen

06-006 Bramming Skytteforening

200/09

P

2

34084

Mette Nielsen

06-072 Helle Skytteforening

199/08

P

3

81644

Jens Holmgaard Nissen

06-010 Esbjerg Skyttekreds

198/09

 

4

85295

Chris Debel

06-001 Ribe Skyttekreds

198/08

 

5

39346

Jeppe Brydsø Dammark

06-072 Helle Skytteforening

196/09

 

6

40100

Michael Christensen

06-006 Bramming Skytteforening

196/07

 

7

39042

Daniel Lauridsen

06-072 Helle Skytteforening

195/07

 

8

39087

Thomas Søndergaard

06-014 Tistrup Skytteforening

193/05

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Gevær, 15m. - Klasse J2

1

38516

Carina D. Jørgensen

06-014 Tistrup Skytteforening

197/06

P

2

41033

Anders Nielsson

06-068 Guldager Skytteforening

197/05

P

2

94812

Denni Carstensen Knudsen

06-072 Helle Skytteforening

197/05

P

4

40740

Benjamin Madsen

06-030 Alslev Skytteforening Vestjyden

196/08

 

5

39163

Patrick Laursen

06-035 Varde Skytteforening

196/06

 

6

39117

Sigurd Espersen

06-072 Helle Skytteforening

194/03

 

7

41489

Christian F. Sørensen

06-001 Ribe Skyttekreds

193/03

 

8

80985

Jakob Hansen

06-001 Ribe Skyttekreds

190/03

 

9

87304

Sanne Knudsen

06-001 Ribe Skyttekreds

189/02

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Gevær, 15m. - Klasse UNG

1

40125

Lone B. Lund

06-006 Bramming Skytteforening

187/00

P

2

38985

Sara Pedersen

06-072 Helle Skytteforening

185/01

 

3

40567

Mikkel H. Henriksen

06-030 Alslev Skytteforening Vestjyden

172/00

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Gevær, 15m. - Klasse 1

1

41245

Charlotte Dahl

06-010 Esbjerg Skyttekreds

193/02

P

2

43006

Esben Jakobsen

06-001 Ribe Skyttekreds

192/05

P

3

39794

Line Petermann

06-001 Ribe Skyttekreds

192/02

 

4

39064

Ulla Aagaard

06-072 Helle Skytteforening

191/03

 

5

39737

Svend Petermann

06-001 Ribe Skyttekreds

191/02

 

6

39769

Morten Petermann

06-001 Ribe Skyttekreds

189/06

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Gevær, 15m. - Klasse 2

1

39864

Brian Mikkelsen

06-001 Ribe Skyttekreds

189/01

P

2

40827

Nicolai Christensen

06-001 Ribe Skyttekreds

187/02

P

3

38336

Hans Johnsen

06-015 Ølgod Skytteforening

187/01

 

4

39827

Jens Nygaard

06-001 Ribe Skyttekreds

186/01

 

5

41611

Bent P. Nielsen

06-021 Brørup Skyttekreds

185/05

 

6

38352

Doris Johnsen

06-015 Ølgod Skytteforening

181/02

 

7

38124

Uwe Tankred

06-015 Ølgod Skytteforening

173/00

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Gevær, 15m. - Klasse 3

1

38129

Tonny Christensen

06-018 Gårde Skytteforening

178/01

P

2

39271

Lars Søndergård

06-014 Tistrup Skytteforening

177/00

 

3

38244

Leo B.Madsen

06-018 Gårde Skytteforening

167/01

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Gevær, 15m. - Klasse 4

1

41354

Kirsten Ravn

06-020 Holsted Skyttekreds

158/00

P

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Gevær, 15m. - Klasse V1

1

40220

Hans Clausen Fogh

06-043 Gørding/Vejrup Skytteforening

197/08

P

2

41593

Ejgil Thuesen

06-021 Brørup Skyttekreds

197/07

P

3

38320

Inger Marie Madsen

06-018 Gårde Skytteforening

192/05

 

4

40971

Eskild Dahl

06-072 Helle Skytteforening

190/03

 

5

39410

Erik Hungeberg

06-072 Helle Skytteforening

188/02

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Gevær, 15m. - Klasse V2

1

41526

Mogens Hansen

06-021 Brørup Skyttekreds

195/02

P

2

40226

Frede Jacobsen

06-043 Gørding/Vejrup Skytteforening

195/01

P

3

41305

Mads Pedersen

06-043 Gørding/Vejrup Skytteforening

192/02

 

4

41590

Erik Christensen

06-021 Brørup Skyttekreds

190/04

 

5

39477

Bent Lauridsen

06-014 Tistrup Skytteforening

190/03

 

6

38522

Arne Christensen

06-014 Tistrup Skytteforening

188/03

 

7

38415

Svend Åge Pedersen

06-014 Tistrup Skytteforening

187/01

 

8

40946

Hilda Dahl

06-072 Helle Skytteforening

178/00

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Gevær, 15m. - Klasse V3

1

97820

Conie Kristensen

06-018 Gårde Skytteforening

190/04

P

2

39473

Bente Olsen

06-014 Tistrup Skytteforening

189/00

P

3

38403

Tove Sørensen

06-014 Tistrup Skytteforening

187/02

 

4

39485

Annelise Lauridsen

06-014 Tistrup Skytteforening

186/02

 

5

39278

Kurt Olsen

06-014 Tistrup Skytteforening

185/02

 

6

38172

Peder Pedersen

06-018 Gårde Skytteforening

183/01

 

7

38371

Bruno Pedersen

06-018 Gårde Skytteforening

178/00

 

8

97437

Jes Lauridsen

06-014 Tistrup Skytteforening

166/00

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Gevær, 15m. - Klasse ÅK1

1

40207

Ida Søby Fogh

06-043 Gørding/Vejrup Skytteforening

200/10

P

2

39981

Villy Fogh

06-043 Gørding/Vejrup Skytteforening

197/05

 

3

41477

Alice Frandsen

06-001 Ribe Skyttekreds

196/07

 

4

39423

Dennis Højgaard

06-014 Tistrup Skytteforening

195/03

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Gevær, 15m. - Klasse ÅK2

1

41006

Brian Nielsson

06-068 Guldager Skytteforening

198/07

P

2

41547

Kristian B. Mikkelsen

06-021 Brørup Skyttekreds

197/06

P

3

94811

Ulrik Knudsen

06-072 Helle Skytteforening

196/06

 

4

96337

Christian Jensen

06-001 Ribe Skyttekreds

195/08

 

5

39291

Kim Dammark

06-072 Helle Skytteforening

192/02

 

6

39983

Verner Fogh

06-043 Gørding/Vejrup Skytteforening

191/05

 

6

41561

Jesper K. Pedersen

06-021 Brørup Skyttekreds

191/05

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Gevær, 15m. - Klasse ÅK3

1

98621

Jørgen Balzer

06-043 Gørding/Vejrup Skytteforening

193/03

P

2

39276

Laila Højgaard

06-014 Tistrup Skytteforening

189/06

 

3

87494

Preben Vonsild

06-043 Gørding/Vejrup Skytteforening

188/05

 

4

94925

Britta Grøndahl Poulsen

06-015 Ølgod Skytteforening

171/00

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Luftgevær, 15m. - Mesterskab BK1

1

34051

Sofie Nielsen

06-072 Helle Skytteforening

199/06    200/07    399/13

G

2

83038

Simon Wallentin Nielsen

06-015 Ølgod Skytteforening

200/06    197/07    397/13

 

3

87305

Nicklas Roust Wind

06-001 Ribe Skyttekreds

200/10    196/06    396/16

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Luftgevær, 15m. - Mesterskab BK2

1

82753

Amalie Teslak Pedersen

06-015 Ølgod Skytteforening

198/05    200/11    398/16

G

2

39996

Tobias Kristensen

06-043 Gørding/Vejrup Skytteforening

200/05    198/05    398/10

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Luftgevær, 15m. - Mesterskab BK3

1

94595

Danielle Ley Stokholm

06-030 Alslev Skytteforening Vestjyden

198/02    195/02    393/04

G

2

86388

Daniel Q Schack

06-001 Ribe Skyttekreds

197/05    195/05    392/10

S

3

39702

Mathias Christensen

06-043 Gørding/Vejrup Skytteforening

197/03    195/03    392/06

B

4

88276

Lise-Lotte Poulsen

06-015 Ølgod Skytteforening

199/04    193/04    392/08

 

5

97686

Jacob Lund Friis

06-035 Varde Skytteforening

195/04    196/03    391/07

 

6

92841

Pernille Akselsen

06-015 Ølgod Skytteforening

195/02    195/05    390/07

 

7

87879

Mathias Mortensen

06-015 Ølgod Skytteforening

193/03    196/04    389/07

 

8

97684

Emil Jensen

06-035 Varde Skytteforening

197/05    192/02    389/07

 

9

39810

Jonas Ingham

06-001 Ribe Skyttekreds

193/08    188/02    381/10

 

10

90543

Jesper Nielsen

06-018 Gårde Skytteforening

182/00    187/02    369/02

 

11

81871

Martin Laursen

06-035 Varde Skytteforening

183/01    177/01    360/02

 

12

93097

Ole Bjørnskov Pedersen

06-018 Gårde Skytteforening

174/00    185/00    359/00

 

13

97431

Katrine Nielsen

06-018 Gårde Skytteforening

170/01    171/00    341/01

 

14

95388

Jeppe Westergaard Mathiesen

06-001 Ribe Skyttekreds

186/01    000/00    186/01

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Luftgevær, 15m. - Mesterskab J1

1

34084

Mette Nielsen

06-072 Helle Skytteforening

200/04    200/07    400/11

G

2

81644

Jens Holmgaard Nissen

06-010 Esbjerg Skyttekreds

199/03    199/05    398/08

 

3

40059

Nina Christensen

06-006 Bramming Skytteforening

194/07    199/08    393/15

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Luftgevær, 15m. - Mesterskab J2

1

85295

Chris Debel

06-001 Ribe Skyttekreds

200/08    198/02    398/10

G

2

39163

Patrick Laursen

06-035 Varde Skytteforening

193/01    195/03    388/04

S

3

87304

Sanne Knudsen

06-001 Ribe Skyttekreds

185/02    187/03    372/05

 

4

80985

Jakob Hansen

06-001 Ribe Skyttekreds

189/01    181/02    370/03

 

5

41489

Christian F. Sørensen

06-001 Ribe Skyttekreds

190/02    178/00    368/02

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Luftgevær, 15m. - Mesterskab 1

1

43006

Esben Jakobsen

06-001 Ribe Skyttekreds

193/06    196/02    389/08

G

2

41245

Charlotte Dahl

06-010 Esbjerg Skyttekreds

189/02    195/02    384/04

 

3

39794

Line Petermann

06-001 Ribe Skyttekreds

193/03    191/02    384/05

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Luftgevær, 15m. - Mesterskab 2

1

41611

Bent P. Nielsen

06-021 Brørup Skyttekreds

185/01    182/01    367/02

G

2

39769

Morten Petermann

06-001 Ribe Skyttekreds

176/00    185/03    361/03

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Luftgevær, 15m. - Mesterskab V2

1

39827

Jens Nygaard

06-001 Ribe Skyttekreds

198/06    200/02    398/08

G

2

38320

Inger Marie Madsen

06-018 Gårde Skytteforening

192/00    196/01    388/01

 

3

40622

Knud Erik Høgh

06-030 Alslev Skytteforening Vestjyden

196/05    189/03    385/08

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Luftgevær, 15m. - Mesterskab ÅK1

1

41477

Alice Frandsen

06-001 Ribe Skyttekreds

197/04    197/03    394/07

G

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Luftgevær, 15m. - Mesterskab ÅK2

1

96337

Christian Jensen

06-001 Ribe Skyttekreds

195/06    192/01    387/07

G

2

90352

Jeanette Teslak Pedersen

06-015 Ølgod Skytteforening

187/03    185/00    372/03

 

3

97819

Kim Bjørnskov Pedersen

06-018 Gårde Skytteforening

175/01    160/00    335/01

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Luftgevær, 15m. - Klasse BK1

1

87305

Nicklas Roust Wind

06-001 Ribe Skyttekreds

200/10

P

2

83038

Simon Wallentin Nielsen

06-015 Ølgod Skytteforening

200/06

 

3

34051

Sofie Nielsen

06-072 Helle Skytteforening

199/06

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Luftgevær, 15m. - Klasse BK2

1

39996

Tobias Kristensen

06-043 Gørding/Vejrup Skytteforening

200/05

P

2

82753

Amalie Teslak Pedersen

06-015 Ølgod Skytteforening

198/05

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Luftgevær, 15m. - Klasse BK3

1

88276

Lise-Lotte Poulsen

06-015 Ølgod Skytteforening

199/04

P

2

94595

Danielle Ley Stokholm

06-030 Alslev Skytteforening Vestjyden

198/02

P

3

86388

Daniel Q Schack

06-001 Ribe Skyttekreds

197/05

P

3

97684

Emil Jensen

06-035 Varde Skytteforening

197/05

P

5

39702

Mathias Christensen

06-043 Gørding/Vejrup Skytteforening

197/03

 

6

97686

Jacob Lund Friis

06-035 Varde Skytteforening

195/04

 

7

92841

Pernille Akselsen

06-015 Ølgod Skytteforening

195/02

 

8

39810

Jonas Ingham

06-001 Ribe Skyttekreds

193/08

 

9

87879

Mathias Mortensen

06-015 Ølgod Skytteforening

193/03

 

10

95388

Jeppe Westergaard Mathiesen

06-001 Ribe Skyttekreds

186/01

 

11

81871

Martin Laursen

06-035 Varde Skytteforening

183/01

 

12

90543

Jesper Nielsen

06-018 Gårde Skytteforening

182/00

 

13

93097

Ole Bjørnskov Pedersen

06-018 Gårde Skytteforening

174/00

 

14

97431

Katrine Nielsen

06-018 Gårde Skytteforening

170/01

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Luftgevær, 15m. - Klasse J1

1

34084

Mette Nielsen

06-072 Helle Skytteforening

200/04

P

2

81644

Jens Holmgaard Nissen

06-010 Esbjerg Skyttekreds

199/03

 

3

40059

Nina Christensen

06-006 Bramming Skytteforening

194/07

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Luftgevær, 15m. - Klasse J2

1

85295

Chris Debel

06-001 Ribe Skyttekreds

200/08

P

2

39163

Patrick Laursen

06-035 Varde Skytteforening

193/01

P

3

41489

Christian F. Sørensen

06-001 Ribe Skyttekreds

190/02

 

4

80985

Jakob Hansen

06-001 Ribe Skyttekreds

189/01

 

5

87304

Sanne Knudsen

06-001 Ribe Skyttekreds

185/02

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Luftgevær, 15m. - Klasse 1

1

43006

Esben Jakobsen

06-001 Ribe Skyttekreds

193/06

P

2

39794

Line Petermann

06-001 Ribe Skyttekreds

193/03

 

3

41245

Charlotte Dahl

06-010 Esbjerg Skyttekreds

189/02

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Luftgevær, 15m. - Klasse 2

1

41611

Bent P. Nielsen

06-021 Brørup Skyttekreds

185/01

P

2

39769

Morten Petermann

06-001 Ribe Skyttekreds

176/00

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Luftgevær, 15m. - Klasse V2

1

39827

Jens Nygaard

06-001 Ribe Skyttekreds

198/06

P

2

40622

Knud Erik Høgh

06-030 Alslev Skytteforening Vestjyden

196/05

 

3

38320

Inger Marie Madsen

06-018 Gårde Skytteforening

192/00

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Luftgevær, 15m. - Klasse ÅK1

1

41477

Alice Frandsen

06-001 Ribe Skyttekreds

197/04

P

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Luftgevær, 15m. - Klasse ÅK2

1

96337

Christian Jensen

06-001 Ribe Skyttekreds

195/06

P

2

90352

Jeanette Teslak Pedersen

06-015 Ølgod Skytteforening

187/03

 

3

97819

Kim Bjørnskov Pedersen

06-018 Gårde Skytteforening

175/01

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Standardpistol, 15m. - Klasse 1

1

82437

Daniel F. Pedersen

06-010 Esbjerg Skyttekreds

282/89

P

2

96749

Walter Beck- Poulsen

06-010 Esbjerg Skyttekreds

275/88

 

3

39048

Bjarne Fahnøe

06-072 Helle Skytteforening

273/91

 

4

40430

Jens Rasmussen

06-010 Esbjerg Skyttekreds

261/81

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Standardpistol, 15m. - Klasse 2

1

34163

Børge Bladsgård

06-073 Grindsted Pistol Klub

278/90

P

2

41446

Henning Lauridsen

06-020 Holsted Skyttekreds

268/89

 

3

38244

Leo B.Madsen

06-018 Gårde Skytteforening

262/88

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Standardpistol, 15m. - Klasse 3

1

41443

Jan Frandsen

06-020 Holsted Skyttekreds

265/88

P

2

93118

Jacob Krupa

06-018 Gårde Skytteforening

257/86

 

3

96674

Dennis Hansen

06-010 Esbjerg Skyttekreds

242/86

 

4

39291

Kim Dammark

06-072 Helle Skytteforening

236/69

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Standardpistol, 15m. - Klasse 4

1

99418

Jannik Christiansen

06-018 Gårde Skytteforening

251/85

P

2

38131

Tommy Pedersen

06-018 Gårde Skytteforening

245/80

P

3

91088

Niels Nielsen

06-018 Gårde Skytteforening

237/78

 

4

99571

Niels Kristian Bertelsen

06-073 Grindsted Pistol Klub