StævneProgram

27-11-2010 12:55

De Danske Skytteforeninger

DDS SP v.2.4.28 November 2010

RESULTATLISTE FOR
Ribe Skydning 15m 2010

 
  15m Gevær - Mesterskab Klasse BK1
1 06-34051 Sofie Nielsen 072-Helle Skytteforening 200 198 398 / 18
2 06-87305 Nicklas Roust Wind 001-Ribe Skyttekreds 197 200 397 / 16
3 07-87299 Mikkel Damholt Hansen 127-Brande Skytteforening 198 198 396 / 19
4 06-88217 Thomas Hansen 006-Bramming Skytteforening 193 198 391 / 16
5 06-87917 Anders Larsen 068-Guldager Skytteforening 194 197 391 / 13
6 06-91404 Casper Rasmussen 001-Ribe Skyttekreds 191 197 388 / 7
 
  15m Gevær - Mesterskab Klasse BK2
1 06-85881 Marianne Bramming 020-Holsted Skyttekreds 199 197 396 / 16
2 06-91896 Nicholas Øland 068-Guldager Skytteforening 200 196 396 / 16
3 06-86388 Daniel Q Schack 001-Ribe Skyttekreds 198 197 395 / 18
4 06-94813 Mathis Carstensen Knudsen 072-Helle Skytteforening 197 197 394 / 13
5 06-94505 Ditte Schmidt Poulsen 030-Alslev Skytteforening Vestjyde 193 198 391 / 12
6 06-92841 Pernille Akselsen 015-Ølgod Skytteforening 196 195 391 / 15
7 06-39810 Jonas Ingham 001-Ribe Skyttekreds 192 197 389 / 7
8 06-94595 Danielle Ley Stokholm 030-Alslev Skytteforening Vestjyde 196 193 389 / 8
9 06-94500 Maja Bjerregaard 030-Alslev Skytteforening Vestjyde 193 195 388 / 8
10 06-88794 Jens Chr. Olesen 001-Ribe Skyttekreds 190 191 381 / 4
11 06-87879 Mathias Mortensen 015-Ølgod Skytteforening 193 187 380 / 7
12 08-84413 Stine Brylle 215-Sparta Idrætsforening 188 189 377 / 7
13 06-88204 Bonnie Debel 001-Ribe Skyttekreds 185 189 374 / 4
 
  15m Gevær - Mesterskab Klasse BK3
1 06-84289 Nicolaj Andersen 006-Bramming Skytteforening 192 194 386 / 12
2 06-95388 Jeppe Westergaard Mathiesen 001-Ribe Skyttekreds 192 194 386 / 12
3 06-92586 Oliver Høstgaard 015-Ølgod Skytteforening 190 190 380 / 7
4 06-92936 Jacob Lassen 068-Guldager Skytteforening 190 190 380 / 6
5 06-92939 Oliver Højbo Samsing 068-Guldager Skytteforening 191 187 378 / 4
6 06-95657 Marc Bannwart Thomsen 030-Alslev Skytteforening Vestjyde 188 187 375 / 3
7 06-95658 Michael Bannwart Thomsen 030-Alslev Skytteforening Vestjyde 182 185 367 / 3
 
  15m Gevær - Mesterskab Klasse BK4
1 06-98241 Sara Jepsen 030-Alslev Skytteforening Vestjyde 192 194 386 / 8
2 06-97676 Christian Novrup 006-Bramming Skytteforening 191 190 381 / 7
3 06-91897 Jacob Helsinghof 068-Guldager Skytteforening 187 187 374 / 7
4 06-97821 Eva Schwartz 006-Bramming Skytteforening 188 185 373 / 3
 
  15m Gevær - Mesterskab Klasse J1
1 06-34084 Mette Nielsen 072-Helle Skytteforening 200 200 400 / 21
2 06-39346 Jeppe Brydsø Dammark 072-Helle Skytteforening 198 199 397 / 18
3 06-40059 Nina Christensen 006-Bramming Skytteforening 198 199 397 / 14
4 06-85295 Chris Debel 001-Ribe Skyttekreds 198 196 394 / 16
5 06-86389 Heidi Q Schack 001-Ribe Skyttekreds 198 195 393 / 12
 
  15m Gevær - Mesterskab Klasse J2
1 06-81644 Jens Holmgaard Nissen 010-Esbjerg Skyttekreds 200 198 398 / 22
2 06-80985 Jakob Hansen 001-Ribe Skyttekreds 196 198 394 / 10
3 06-94812 Denni Carstensen Knudsen 072-Helle Skytteforening 196 196 392 / 9
4 06-40740 Benjamin Madsen 030-Alslev Skytteforening Vestjyde 195 196 391 / 5
5 06-39042 Daniel Lauridsen 072-Helle Skytteforening 194 196 390 / 12
6 06-41033 Anders Nielsson 068-Guldager Skytteforening 194 195 389 / 9
7 06-41489 Christian F. Sørensen 001-Ribe Skyttekreds 196 193 389 / 11
8 06-87304 Sanne Knudsen 001-Ribe Skyttekreds 192 192 384 / 10
9 06-39117 Sigurd Espersen 072-Helle Skytteforening 190 190 380 / 8
 
  15m Gevær - Mesterskab Klasse UNG
1 06-40125 Lone B. Lund 006-Bramming Skytteforening 191 189 380 / 8
2 08-39534 Sarah Brylle 215-Sparta Idrætsforening 174 176 350 / 3
3 06-40567 Mikkel H. Henriksen 030-Alslev Skytteforening Vestjyde 169 154 323 / 0
 
  15m Gevær - Mesterskab Klasse 1
1 06-39794 Line Petermann 001-Ribe Skyttekreds 191 195 386 / 10
2 08-42345 Jens Faurbye 308-Vojens Skytteforening 193 189 382 / 4
3 06-39737 Svend Petermann 001-Ribe Skyttekreds 194 186 380 / 7
 
  15m Gevær - Mesterskab Klasse 2
1 06-39864 Brian Mikkelsen 001-Ribe Skyttekreds 188 192 380 / 6
2 06-40827 Nicolai Christensen 001-Ribe Skyttekreds 188 188 376 / 3
3 06-39827 Jens Nygaard 001-Ribe Skyttekreds 189 187 376 / 3
4 08-43003 Eva E Rasmussen 362-Sundeved Skytteforening 185 190 375 / 6
5 06-39706 Lars Nielsen 001-Ribe Skyttekreds 187 184 371 / 1
6 06-38352 Doris Johnsen 015-Ølgod Skytteforening 179 181 360 / 3
 
  15m Gevær - Mesterskab Klasse 3
1 08-39563 Nicki Fabricius 215-Sparta Idrætsforening 187 183 370 / 3
2 08-39616 Jens Peter Oksen 215-Sparta Idrætsforening 181 180 361 / 1
3 06-91585 Ann-Britt Overgaard 010-Esbjerg Skyttekreds 176 180 356 / 0
4 07-33233 Kristina Pedersen 127-Brande Skytteforening 167 177 344 / 0
 
  15m Gevær - Mesterskab Klasse 4
1 06-92584 Michael Christensen 015-Ølgod Skytteforening 165 171 336 / 0
 
  15m Gevær - Mesterskab Klasse V1
1 06-39754 Peter Christensen 001-Ribe Skyttekreds 195 192 387 / 4
2 06-40220 Hans Clausen Fogh 043-Gørding/Vejrup Skytteforening 188 193 381 / 8
 
  15m Gevær - Mesterskab Klasse V2
1 06-41305 Mads Pedersen 043-Gørding/Vejrup Skytteforening 197 191 388 / 12
2 06-41593 Ejgil Thuesen 021-Brørup Skyttekreds 195 192 387 / 5
3 06-40226 Frede Jacobsen 043-Gørding/Vejrup Skytteforening 193 189 382 / 4
4 06-41526 Mogens Hansen 021-Brørup Skyttekreds 189 189 378 / 6
5 08-42270 Grethe Pedersen 322-Gram Skytteforening 188 188 376 / 3
 
  15m Gevær - Mesterskab Klasse V3
1 06-39473 Bente Olsen 014-Tistrup Skytteforening 188 189 377 / 4
2 06-39278 Kurt Olsen 014-Tistrup Skytteforening 183 191 374 / 6
 
  15m Gevær - Mesterskab Klasse ÅK1
1 08-39655 Connie Schmidt 215-Sparta Idrætsforening 199 200 399 / 19
2 06-40207 Ida Søby Fogh 043-Gørding/Vejrup Skytteforening 198 200 398 / 21
3 06-39795 Lene Jensen 001-Ribe Skyttekreds 197 200 397 / 16
4 06-41477 Alice Frandsen 001-Ribe Skyttekreds 198 199 397 / 17
5 06-40983 Else Jensen 001-Ribe Skyttekreds 196 198 394 / 21
6 06-39981 Villy Fogh 043-Gørding/Vejrup Skytteforening 199 194 393 / 10
7 08-84412 Per Brylle 215-Sparta Idrætsforening 195 195 390 / 17
8 08-38732 Britta Christensen 322-Gram Skytteforening 193 193 386 / 9
 
  15m Gevær - Mesterskab Klasse ÅK2
1 08-39626 Ingrid Lassen 215-Sparta Idrætsforening 199 197 396 / 14
2 06-39291 Kim Dammark 072-Helle Skytteforening 197 196 393 / 10
3 06-91970 Thomas Schack 001-Ribe Skyttekreds 196 196 392 / 13
4 08-39630 Henrik Bentsen 215-Sparta Idrætsforening 193 197 390 / 12
5 06-94811 Ulrik Knudsen 072-Helle Skytteforening 195 194 389 / 11
6 06-41006 Brian Nielsson 068-Guldager Skytteforening 195 193 388 / 12
7 08-87121 Helle Bang 215-Sparta Idrætsforening 195 192 387 / 10
8 06-40679 Henrik Lambertsen 068-Guldager Skytteforening 189 191 380 / 4
9 06-41561 Jesper K. Pedersen 021-Brørup Skyttekreds 190 189 379 / 6
 
  15m Gevær - Mesterskab Klasse ÅK3
1 06-79555 Anders R. Nielsen 001-Ribe Skyttekreds 194 194 388 / 8
2 06-87494 Preben Vonsild 043-Gørding/Vejrup Skytteforening 185 187 372 / 2
3 06-87916 Torben Larsen 068-Guldager Skytteforening 186 186 372 / 3
4 06-41356 Jens Chr. Pedersen 020-Holsted Skyttekreds 184 185 369 / 2
5 08-89887 Gitte Hauritz 322-Gram Skytteforening 182 182 364 / 3
 
  15m Gevær - Klasse BK1
1 06-34051 Sofie Nielsen 072-Helle Skytteforening 200 / 12
2 07-87299 Mikkel Damholt Hansen 127-Brande Skytteforening 198 / 12
3 06-41466 Camilla Beier 020-Holsted Skyttekreds 198 / 8
4 06-87305 Nicklas Roust Wind 001-Ribe Skyttekreds 197 / 6
5 06-87917 Anders Larsen 068-Guldager Skytteforening 194 / 6
6 08-94514 Kristian Andersen 215-Sparta Idrætsforening 194 / 3
7 06-88217 Thomas Hansen 006-Bramming Skytteforening 193 / 6
8 06-91404 Casper Rasmussen 001-Ribe Skyttekreds 191 / 3
 
  15m Gevær - Klasse BK2
1 06-91896 Nicholas Øland 068-Guldager Skytteforening 200 / 8
2 06-85881 Marianne Bramming 020-Holsted Skyttekreds 199 / 9
3 06-86388 Daniel Q Schack 001-Ribe Skyttekreds 198 / 11
4 06-94813 Mathis Carstensen Knudsen 072-Helle Skytteforening 197 / 7
5 06-83947 Malene Hansen 020-Holsted Skyttekreds 197 / 4
6 06-92841 Pernille Akselsen 015-Ølgod Skytteforening 196 / 7
7 06-94595 Danielle Ley Stokholm 030-Alslev Skytteforening Vestjyde 196 / 5
8 06-41363 Thomas Witting 020-Holsted Skyttekreds 194 / 5
9 08-87753 Anders Boch 322-Gram Skytteforening 194 / 3
10 06-94505 Ditte Schmidt Poulsen 030-Alslev Skytteforening Vestjyde 193 / 5
11 06-87879 Mathias Mortensen 015-Ølgod Skytteforening 193 / 4
12 06-94500 Maja Bjerregaard 030-Alslev Skytteforening Vestjyde 193 / 2
13 06-39810 Jonas Ingham 001-Ribe Skyttekreds 192 / 3
14 06-88794 Jens Chr. Olesen 001-Ribe Skyttekreds 190 / 0
15 08-84413 Stine Brylle 215-Sparta Idrætsforening 188 / 2
16 06-88204 Bonnie Debel 001-Ribe Skyttekreds 185 / 2
 
  15m Gevær - Klasse BK3
1 06-87734 Jannik Benedictus 020-Holsted Skyttekreds 193 / 7
2 06-85882 Mathias Bramming 020-Holsted Skyttekreds 193 / 6
3 06-84289 Nicolaj Andersen 006-Bramming Skytteforening 192 / 6
4 06-95388 Jeppe Westergaard Mathiesen 001-Ribe Skyttekreds 192 / 5
5 06-92939 Oliver Højbo Samsing 068-Guldager Skytteforening 191 / 2
6 06-92586 Oliver Høstgaard 015-Ølgod Skytteforening 190 / 2
7 06-92936 Jacob Lassen 068-Guldager Skytteforening 190 / 1
8 06-95657 Marc Bannwart Thomsen 030-Alslev Skytteforening Vestjyde 188 / 1
9 08-93691 Mikkel Lund 322-Gram Skytteforening 185 / 1
10 06-95658 Michael Bannwart Thomsen 030-Alslev Skytteforening Vestjyde 182 / 2
11 06-87973 Christian Vindfeld Nielsen 020-Holsted Skyttekreds 176 / 1
 
  15m Gevær - Klasse BK4
1 08-98704 Lena Ebbesen 215-Sparta Idrætsforening 198 / 8
2 08-98707 Solveig Andersen 215-Sparta Idrætsforening 195 / 9
3 06-97678 Emilie Horsbøl 006-Bramming Skytteforening 195 / 2
4 08-98706 Emma Thyssen 215-Sparta Idrætsforening 194 / 2
5 06-98241 Sara Jepsen 030-Alslev Skytteforening Vestjyde 192 / 5
6 06-97676 Christian Novrup 006-Bramming Skytteforening 191 / 3
7 08-98705 Simon Hoeck 215-Sparta Idrætsforening 188 / 3
8 06-97821 Eva Schwartz 006-Bramming Skytteforening 188 / 2
9 06-91897 Jacob Helsinghof 068-Guldager Skytteforening 187 / 4
10 06-98775 Jørgen V Thomsen 325-Rødding Skytteforening 185 / 1
11 06-97253 Jakob Stensgård Jensen 020-Holsted Skyttekreds 185 / 1
12 06-91409 Kristine Rosenlund 006-Bramming Skytteforening 182 / 0
13 06-91408 Majken Rosenlund 006-Bramming Skytteforening 181 / 2
14 06-97473 David Kristensen 325-Rødding Skytteforening 180 / 1
15 06-97852 Nicki K. Lauersen 001-Ribe Skyttekreds 180 / 1
16 08-900004 Thomas hvam Midtgaard 322-Gram Skytteforening 178 / 0
17 06-900003 Camilla Fischer 026-Gesten Skytteforening 170 / 0
 
  15m Gevær - Klasse J1
1 06-34084 Mette Nielsen 072-Helle Skytteforening 200 / 9
2 06-85295 Chris Debel 001-Ribe Skyttekreds 198 / 10
3 06-39346 Jeppe Brydsø Dammark 072-Helle Skytteforening 198 / 9
4 06-86389 Heidi Q Schack 001-Ribe Skyttekreds 198 / 8
5 06-40059 Nina Christensen 006-Bramming Skytteforening 198 / 5
 
  15m Gevær - Klasse J2
1 06-81644 Jens Holmgaard Nissen 010-Esbjerg Skyttekreds 200 / 10
2 06-41489 Christian F. Sørensen 001-Ribe Skyttekreds 196 / 6
3 06-80985 Jakob Hansen 001-Ribe Skyttekreds 196 / 6
4 06-94812 Denni Carstensen Knudsen 072-Helle Skytteforening 196 / 3
5 06-40740 Benjamin Madsen 030-Alslev Skytteforening Vestjyde 195 / 3
6 06-41033 Anders Nielsson 068-Guldager Skytteforening 194 / 6
7 06-39042 Daniel Lauridsen 072-Helle Skytteforening 194 / 5
8 06-87304 Sanne Knudsen 001-Ribe Skyttekreds 192 / 3
9 08-93692 Jacob Lund 322-Gram Skytteforening 190 / 5
10 06-39117 Sigurd Espersen 072-Helle Skytteforening 190 / 4
11 08-89739 Morten Pahuus Christensen 322-Gram Skytteforening 185 / 0
12 06-87971 Heidi Vindfeld Nielsen 020-Holsted Skyttekreds 179 / 0
 
  15m Gevær - Klasse UNG
1 06-40125 Lone B. Lund 006-Bramming Skytteforening 191 / 6
2 08-39582 Maria Bang 215-Sparta Idrætsforening 182 / 2
3 08-39534 Sarah Brylle 215-Sparta Idrætsforening 174 / 2
4 06-40567 Mikkel H. Henriksen 030-Alslev Skytteforening Vestjyde 169 / 0
 
  15m Gevær - Klasse 1
1 06-39737 Svend Petermann 001-Ribe Skyttekreds 194 / 7
2 08-42345 Jens Faurbye 308-Vojens Skytteforening 193 / 2
3 06-39794 Line Petermann 001-Ribe Skyttekreds 191 / 1
 
  15m Gevær - Klasse 2
1 06-39827 Jens Nygaard 001-Ribe Skyttekreds 189 / 1
2 06-40827 Nicolai Christensen 001-Ribe Skyttekreds 188 / 2
3 06-39864 Brian Mikkelsen 001-Ribe Skyttekreds 188 / 0
4 06-39706 Lars Nielsen 001-Ribe Skyttekreds 187 / 0
5 08-43003 Eva E Rasmussen 362-Sundeved Skytteforening 185 / 2
6 06-38352 Doris Johnsen 015-Ølgod Skytteforening 179 / 3
 
  15m Gevær - Klasse 3
1 08-39563 Nicki Fabricius 215-Sparta Idrætsforening 187 / 1
2 08-39616 Jens Peter Oksen 215-Sparta Idrætsforening 181 / 0
3 06-91585 Ann-Britt Overgaard 010-Esbjerg Skyttekreds 176 / 0
4 07-33233 Kristina Pedersen 127-Brande Skytteforening 167 / 0
 
  15m Gevær - Klasse 4
1 06-41354 Kirsten Ravn 020-Holsted Skyttekreds 168 / 1
2 06-92584 Michael Christensen 015-Ølgod Skytteforening 165 / 0
 
  15m Gevær - Klasse V1
1 06-39754 Peter Christensen 001-Ribe Skyttekreds 195 / 1
2 06-40220 Hans Clausen Fogh 043-Gørding/Vejrup Skytteforening 188 / 4
 
  15m Gevær - Klasse V2
1 06-41305 Mads Pedersen 043-Gørding/Vejrup Skytteforening 197 / 6
2 06-41593 Ejgil Thuesen 021-Brørup Skyttekreds 195 / 2
3 06-40226 Frede Jacobsen 043-Gørding/Vejrup Skytteforening 193 / 2
4 06-41685 Jan Slothuus 325-Rødding Skytteforening 190 / 4
5 06-41526 Mogens Hansen 021-Brørup Skyttekreds 189 / 3
6 08-42270 Grethe Pedersen 322-Gram Skytteforening 188 / 1
 
  15m Gevær - Klasse V3
1 06-39473 Bente Olsen 014-Tistrup Skytteforening 188 / 1
2 06-97855 Erik Bennedsen 001-Ribe Skyttekreds 186 / 1
3 06-39278 Kurt Olsen 014-Tistrup Skytteforening 183 / 0
4 06-41658 Mads Lund 325-Rødding Skytteforening 168 / 0
 
  15m Gevær - Klasse ÅK1
1 08-39655 Connie Schmidt 215-Sparta Idrætsforening 199 / 9
2 06-39981 Villy Fogh 043-Gørding/Vejrup Skytteforening 199 / 6
3 06-40207 Ida Søby Fogh 043-Gørding/Vejrup Skytteforening 198 / 10
4 06-41477 Alice Frandsen 001-Ribe Skyttekreds 198 / 7
5 06-39795 Lene Jensen 001-Ribe Skyttekreds 197 / 6
6 06-40983 Else Jensen 001-Ribe Skyttekreds 196 / 10
7 08-84412 Per Brylle 215-Sparta Idrætsforening 195 / 8
8 08-38732 Britta Christensen 322-Gram Skytteforening 193 / 6
 
  15m Gevær - Klasse ÅK2
1 08-39626 Ingrid Lassen 215-Sparta Idrætsforening 199 / 6
2 06-39291 Kim Dammark 072-Helle Skytteforening 197 / 6
3 06-91970 Thomas Schack 001-Ribe Skyttekreds 196 / 7
4 06-94811 Ulrik Knudsen 072-Helle Skytteforening 195 / 6
5 06-41006 Brian Nielsson 068-Guldager Skytteforening 195 / 6
6 08-87121 Helle Bang 215-Sparta Idrætsforening 195 / 5
7 08-39630 Henrik Bentsen 215-Sparta Idrætsforening 193 / 4
8 06-41561 Jesper K. Pedersen 021-Brørup Skyttekreds 190 / 2
9 06-40679 Henrik Lambertsen 068-Guldager Skytteforening 189 / 1
10 06-41660 Liselotte Petersen 325-Rødding Skytteforening 185 / 0
 
  15m Gevær - Klasse ÅK3
1 06-79555 Anders R. Nielsen 001-Ribe Skyttekreds 194 / 6
2 06-97267 Torben Jensen 020-Holsted Skyttekreds 188 / 0
3 06-87916 Torben Larsen 068-Guldager Skytteforening 186 / 3
4 06-900001 Simon Kristensen 001-Ribe Skyttekreds 185 / 1
5 06-87494 Preben Vonsild 043-Gørding/Vejrup Skytteforening 185 / 1
6 06-41356 Jens Chr. Pedersen 020-Holsted Skyttekreds 184 / 2
7 06-41663 Lars Jepsen 325-Rødding Skytteforening 183 / 3
8 06-98774 Ulla V Thomsen 325-Rødding Skytteforening 183 / 1
9 08-89887 Gitte Hauritz 322-Gram Skytteforening 182 / 2
10 06-41794 Jan Fischer 026-Gesten Skytteforening 182 / 1
11 06-90368 Dorthe Moeslund Fischer 026-Gesten Skytteforening 174 / 0
 
  15m Luftgevær - Mesterskab Klasse BK1
1 06-34051 Sofie Nielsen 072-Helle Skytteforening 198 200 398 / 17
 
  15m Luftgevær - Mesterskab Klasse BK2
1 06-87305 Nicklas Roust Wind 001-Ribe Skyttekreds 199 197 396 / 14
 
  15m Luftgevær - Mesterskab Klasse BK3
1 06-39996 Tobias Kristensen 043-Gørding/Vejrup Skytteforening 196 199 395 / 8
2 06-95388 Jeppe Westergaard Mathiesen 001-Ribe Skyttekreds 198 194 392 / 8
3 06-96851 Pernille Nielsen 030-Alslev Skytteforening Vestjyde 192 194 386 / 8
4 07-95322 Sune Splidsboel 127-Brande Skytteforening 194 192 386 / 7
5 06-86387 Frederik Q Schack 001-Ribe Skyttekreds 190 187 377 / 5
 
  15m Luftgevær - Mesterskab Klasse J1
1 06-34084 Mette Nielsen 072-Helle Skytteforening 199 199 398 / 11
 
  15m Luftgevær - Mesterskab Klasse J2
1 06-81644 Jens Holmgaard Nissen 010-Esbjerg Skyttekreds 197 196 393 / 8
2 06-80985 Jakob Hansen 001-Ribe Skyttekreds 194 197 391 / 9
3 06-41489 Christian F. Sørensen 001-Ribe Skyttekreds 193 194 387 / 5
4 06-87304 Sanne Knudsen 001-Ribe Skyttekreds 185 179 364 / 1
 
  15m Luftgevær - Mesterskab Klasse UNG
1 06-40125 Lone B. Lund 006-Bramming Skytteforening 183 187 370 / 6
 
  15m Luftgevær - Mesterskab Klasse 1
1 06-39794 Line Petermann 001-Ribe Skyttekreds 192 192 384 / 6
 
  15m Luftgevær - Mesterskab Klasse 2
1 08-43003 Eva E Rasmussen 362-Sundeved Skytteforening 183 191 374 / 5
 
  15m Luftgevær - Mesterskab Klasse ÅK1
1 06-41477 Alice Frandsen 001-Ribe Skyttekreds 197 199 396 / 11
2 06-40983 Else Jensen 001-Ribe Skyttekreds 197 199 396 / 11
 
  15m Luftgevær - Mesterskab Klasse ÅK2
1 06-39754 Peter Christensen 001-Ribe Skyttekreds 195 193 388 / 7
 
  15m Luftgevær - Klasse BK1
1 06-34051 Sofie Nielsen 072-Helle Skytteforening 198 / 10
 
  15m Luftgevær - Klasse BK2
1 06-87305 Nicklas Roust Wind 001-Ribe Skyttekreds 199 / 8
2 06-88843 Signe B. Ándersen 026-Gesten Skytteforening 194 / 1
 
  15m Luftgevær - Klasse BK3
1 06-83039 Thea Weirbach 026-Gesten Skytteforening 198 / 6
2 06-95388 Jeppe Westergaard Mathiesen 001-Ribe Skyttekreds 198 / 4
3 06-39996 Tobias Kristensen 043-Gørding/Vejrup Skytteforening 196 / 2
4 07-95322 Sune Splidsboel 127-Brande Skytteforening 194 / 3
5 06-97259 Lasse Rahbek 020-Holsted Skyttekreds 194 / 2
6 06-96851 Pernille Nielsen 030-Alslev Skytteforening Vestjyde 192 / 4
7 06-86387 Frederik Q Schack 001-Ribe Skyttekreds 190 / 3
8 06-900002 Anne-Sofie Fischer 026-Gesten Skytteforening 190 / 2
9 06-97256 Kasper Stensgård Jensen 020-Holsted Skyttekreds 184 / 1
 
  15m Luftgevær - Klasse J1
1 06-34084 Mette Nielsen 072-Helle Skytteforening 199 / 3
2 06-40059 Nina Christensen 006-Bramming Skytteforening 193 / 1
 
  15m Luftgevær - Klasse J2
1 06-81644 Jens Holmgaard Nissen 010-Esbjerg Skyttekreds 197 / 2
2 06-41941 Jack S. Hansen 020-Holsted Skyttekreds 196 / 4
3 06-80985 Jakob Hansen 001-Ribe Skyttekreds 194 / 3
4 06-41489 Christian F. Sørensen 001-Ribe Skyttekreds 193 / 3
5 08-95453 Nikolaj Nielsen 322-Gram Skytteforening 186 / 1
6 06-87304 Sanne Knudsen 001-Ribe Skyttekreds 185 / 1
 
  15m Luftgevær - Klasse UNG
1 06-40125 Lone B. Lund 006-Bramming Skytteforening 183 / 4
 
  15m Luftgevær - Klasse 1
1 06-39794 Line Petermann 001-Ribe Skyttekreds 192 / 3
 
  15m Luftgevær - Klasse 2
1 08-43003 Eva E Rasmussen 362-Sundeved Skytteforening 183 / 0
 
  15m Luftgevær - Klasse ÅK1
1 06-41477 Alice Frandsen 001-Ribe Skyttekreds 197 / 7
2 06-40983 Else Jensen 001-Ribe Skyttekreds 197 / 3
 
  15m Luftgevær - Klasse ÅK2
1 06-39754 Peter Christensen 001-Ribe Skyttekreds 195 / 4
 
  15 m luftpistol - Klasse 2
1 06-41443 Jan Frandsen 020-Holsted Skyttekreds 287 / 94
2 06-39048 Bjarne Fahnøe 072-Helle Skytteforening 274 / 94
 
  15 m luftpistol - Klasse 3
1 06-39291 Kim Dammark 072-Helle Skytteforening 245 / 75
 
  15 m luftpistol - Klasse VET
1 06-38263 Knud Pedersen 073-Grindsted Pistol Klub 260 / 89
 
  15 m luftpistol - Klasse ÅKL
1 06-93056 Jytte Sørensen 030-Alslev Skytteforening Vestjyde 265 / 85
 
  15 m pistol - Klasse 1
1 06-39048 Bjarne Fahnøe 072-Helle Skytteforening 277 / 95
 
  15 m pistol - Klasse 2
1 06-41446 Henning Lauridsen 020-Holsted Skyttekreds 276 / 94
 
  15 m pistol - Klasse 3
1 06-41443 Jan Frandsen 020-Holsted Skyttekreds 267 / 92
 
  15 m pistol - Klasse 4
1 06-39291 Kim Dammark 072-Helle Skytteforening 240 / 77
2 06-97268 Dennis Christiansen 020-Holsted Skyttekreds 190 / 64
 
  15 m pistol - Klasse V2
1 06-38263 Knud Pedersen 073-Grindsted Pistol Klub 245 / 78
2 06-39413 Ejlif Christensen 030-Alslev Skytteforening Vestjyde 218 / 76
 
  15 m pistol - Klasse ÅK1
1 08-78057 Erik Hansen 322-Gram Skytteforening 265 / 92
 
  15 m pistol - Klasse ÅK2
1 06-41436 Jonas Lauridsen 020-Holsted Skyttekreds 263 / 88
2 06-97822 Anders Horsbøl 006-Bramming Skytteforening 238 / 78