Til resultater

 

 

 

 

 

DDS logo

Nyt logo kopi

 

 

 

 

 

 

 

DE DANSKE SKYTTEFORENINGER

 

 

 

 

 

RESULTATLISTE

 

SKOLESKYDNINGEN 2011

 

LANDSDELSFINALE

 

DDS SYDVEST

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

De Danske Skytteforeninger Sydvest 2011

Leo B. Madsen

Gødsvangvej 40

75 24 12 14

E-mail: dds-sydvest@skytten.dk

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Landsdelsfinale i Skoleskydning 2011

 

 

 

Holdresultater

 

 

 

Placering

Skole/hold

Point

 

 

1

Alslev Skole 5A

761

4

Guld

 2

Brørupskolen 5B

760

8

Sølv

3

Gårde Skole 5

757

16

Bronze

4

Ølgod Skole 5A

756

8

 

5

Ølgod Skole 5C

752

14

 

6

Nordenskov Skole 5 Hold 1

751

6

 

7

Horne Skole 5A

748

4

 

8

Brørupskolen 5A

747

10

 

9

Årre Skole 5 Hold 1

747

5

 

10

Holmeåskolen, Lindknud 5

746

4

 

11

Brørupskolen 5C

745

7

 

12

Agerbæk Skole 5

744

8

 

13

Boldesager Skole 5A

744

3

 

14

Ølgod Skole 5B

742

10

 

15

Tistrup Skole 5A

730

4

 

16

Årre Skole 5 Hold 2

729

7

 

17

Boldesager Skole 5B

724

6

 

18

Nordenskov 5 Hold 2

722

2

 

19

Næsbjerg Skole 5

715

2

 

20

Vorbasse Skole 5B

713

6

 

 

Plac.

Navn

Skole

Point

 

1

Mette Gravesen

Gårde Skole 5

195

7

2

Christian Jensen

Ølgod Skole 5C

195

5

3

Kevin Madsen

Gårde Skole 5

194

6

4

Louise F. Rasmussen

Brørupskolen 5B

194

2

5

Anders Nissen

Årre Skole

194

1

6

Malte Ottesen

Nordenskov Skole 5 Hold 1

194

0

7

Anne Sofie Madsen

Ølgod Skole 5C

193

7

8

Mathilde Ølgod

Brørupskolen 5C

193

4

9

Mikkel Møller Hansen

Alslev Skole 5A

193

1

10

Michael S. Bjerregaard

Alslev Skole 5A

192

0

11

Tobias Rose Bording

Ølgod Skole 5B

191

4

12

Caroline B. Nielsen

Horne Skole 5A

191

4

13

Oliver Bac Raunholdt Jensen

Alslev Skole 5A

191

2

14

Karoline Amalie Nøregaard

Ølgod Skole 5A

191

0

15

Mathias R. Jensen

Brørupskolen 5B

190

4

16

Erling Kamp

Nordenskov Skole 5 Hold 1

190

4

17

Malene Nybro

Brørupskolen 5A

190

3

18

Emma Bak

Årre Skole 5 Hold 1

190

2

19

Ida O. Fabrin

Boldesager Skole 5A

190

1

20

Henrik Højer Nielsen

Holmeåskolen, Lindknud 5

190

1

21

Lotte B. Thomsen

Ølgod Skole 5A

190

1

22

Anders H. Sørensen

Horne Skole 5A

190

0

23

Jannik Beneditus

Vorbasse Skole 5B

189

3

24

Aske Markussen

Alslev Skole 5A

189

3

25

Niklas M. Nielsen

Årre Skole 5 Hold 1

189

2

26

Niels Van Mourik

Holmeåskolen, Lindknud 5

189

1

27

Jeppe Juul Sørensen

Brørupskolen 5B

189

1

28

Victor Teslak Pedersen

Ølgod Skole 5A

188

4

29

Bastian Hansen

Næsbjerg Skole 5

188

2

30

Markus A. Krohn

Boldesager Skole 5A

188

1

31

Frederik Jørgensen

Boldesager Skole 5A

188

1

32

Lasse Jacobsen

Nordenskov 5 Hold 2

188

0

33

Ann Sofie Meldgaard

Ølgod Skole 5A

187

3

34

Mia Madsen

Agerbæk Skole 5

187

2

35

Sarah Nielsen

Agerbæk Skole 5

187

2

36

Kasper Vejsig Hansen

Brørupskolen 5B

187

1

37

Rasmus D. Hartwich

Brørupskolen 5C

187

1

38

Emil Brik Jensen

Årre Skole 5 Hold 1

187

1

39

Natascha Haahr Nissen

Ølgod Skole 5B

186

4

40

Sofie Buhl

Årre Skole 5 Hold 2

186

3

41

Mads Abild Meyer

Brørupskolen 5A

186

2

42

Mathias Jørgensen

Gårde Skole 5

186

2

43

Daniel S. Pedersen

Ølgod Skole 5C

186

2

44

Jannik H.S. Remers

Boldesager Skole 5B

186

1

45

Line Daugaard Pedersen

Brørupskolen 5A

186

1

46

Anders Lund

Agerbæk Skole 5

186

1

47

Mia Aagaard Skjøth

Brørupskolen 5A

185

4

48

Nanna Sørensen

Agerbæk Skole 5

185

3

49

Helle H. Bertelsen

Tistrup Skole 5A

185

2

50

Amalie Møller

Agerbæk Skole 5

185

1

51

Morten Værnhøj Sørensen

Alslev Skole 5A

185

1

52

Laura W. Trans

Boldesager Skole 5B

184

3

53

Emma V. Røntved

Tistrup Skole 5A

184

1

54

Camilla P. Christensen

Nordenskov 5 Hold 2

184

1

55

Emillie Frydendahl

Nordenskov Skole 5 Hold 1

184

1

56

Casper R. Damgaard

Holmeåskolen, Lindknud 5

184

0

57

Sanne H. Jensen

Horne Skole 5A

184

0

58

Louis L. Christensen

Holmeåskolen, Lindknud 5

183

2

59

Nanna Wenzeltsn

Årre Skole 5 Hold 2

183

2

60

Mathilde M. Hansen

Årre Skole 5 Hold 2

183

2

61

Sanne S. Rose

Tistrup Skole 5A

183

1

62

Rasmus Larsen

Nordenskov Skole 5 Hold 1

183

1

63

Ida Jul Pedersen

Ølgod Skole 5B

183

0

64

Lasse S. Sørensen

Brørupskolen 5C

183

0

65

Agnethe N. Bejder

Horne Skole 5A

183

0

66

Cecilie Graugård

Ølgod Skole 5B

182

2

67

Joni Shabani

Næsbjerg Skole 5

182

2

68

Bastian Nygaard Lumby

Brørupskolen 5C

182

2

69

Nicoline S. Pedersen

Gårde Skole 5

182

1

70

Mayhias Sørensen

Årre Skole 5 Hold 1

181

0

71

Rikke Christensen

Nordenskov

181

0

72

Mathilde Møller

Næsbjerg Skole 5

180

0

73

Esben Jepsen

Vorbasse Skole 5B

179

1

74

Simon Kronborg

Næsbjerg Skole 5

179

0

75

Egle Evulyt

Vorbasse Skole 5B

178

2

76

Thomas M. Lyst

Boldesager Skole 5B

178

1

77

Julie R. Madsen

Tistrup Skole 5A

178

0

78

Mads T. Tygesen

Boldesager Skole 5A

178

0

79

Benjamin S. Pedersen

Ølgod Skole 5C

178

0

80

Andreas Christensen

Årre Skole 5 Hold 2

177

0

81

Merete A. Nielsen

Nordenskov 5 Hold 2

176

1

82

Alexander Hansen

Boldesager Skole 5B

176

1

83

Maria Frydendal

Nordenskov 5 Hold 2

174

0

84

Sofie Callesen

Næsbjerg Skole 5

174

0

85

Mathias Rehder

Vorbasse Skole 5B

167

0